W nowym roku ruszy budowa II etapu osiedla Primo w Łodzi


2018.12.17
Autor: Urbanity.pl
W styczniu przyszłego roku rozpocznie się realizacja II etapu łódzkiego osiedla Primo, które powstaje u zbiegu ulic Tramwajowej i Węglowej. Deweloperem jest firma Profbud.

Kolejna część inwestycji Primo nawiązywać ma do tradycyjnej śródmiejskiej zabudowy, łącząc w sobie elementy nowoczesnego designu. Osiedle Primo powstaje na terenie Nowego Centrum Łodzi, czyli łódzkiego Śródmieścia.

Nowa część budynku Primo posiadała przestrzenną formę, zachowaną w zgodzie ze stylem zabudowy pierzejowej. Taki efekt zostanie osiągnięty, dzięki zastosowaniu pionowych podziałów elewacji o zmiennej wysokości. Do jej częściowego wykończenia wykorzystana będzie cegła klinkierowa, odwołująca się do frontów budynków z ery przemysłowej.

II etap osiedla firmy Profbud to 208 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 31 do 105 mkw. i liczbie pokoi od 1 do 5. Wysokość lokali ustalono na poziomie 2,64 i 3 metrów. Na najwyższych piętrach zaplanowano apartamenty o ponadstandardowej wysokości 3 metrów. Każde mieszkanie wyposażono w loggię, balkon lub taras.

Projekt architektoniczny Primo powstał w pracowni Ja2plus. Docelowo osiedle oferuje 420 mieszkań, które oddane zostaną do użytku w III kwartale 2020 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.