Nowe Centrum Łodzi z kolejnym etapem Osiedla Primo. Oferta inwestycji wzbogacona o ponad 400 mieszkań
Rozpoczęła się budowa kolejnego etapu osiedla Primo w Nowym Centrum Łodzi, które powstaje w sąsiedztwie dworca kolejowego Łódź Fabryczna, Centrum Nauki i Techniki EC1, Teatru Wielkiego czy kampusu Uniwersytetu Łódzkiego. W sprzedaży znajduje się ponad 400 nowych mieszkań, w tym penthousy z tarasami na dachu.
Przy ulicy Tramwajowej 7/9 w Nowym Centrum Łodzi odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę III etapu Osiedla Primo, realizowanego przez firmę Profbud, a którego generalnym wykonawcą jest Malbud1. Nowa faza projektu będzie nawiązywała do wcześniejszych etapów osiedla.
W ofercie III etapu inwestycji znalazło się około 420 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i rozkładach od jedno-, a kończąc na czteropokojowych w dwóch 5-piętrowych budynkach wielorodzinnych. Do wszystkich lokali przynależeć będą balkony, loggie, a także ogródki. Na najwyższych kondygnacjach budynków zaplanowano mieszkania typu penthouse z tarasami na dachu. Mieszkania będą miały wysokość minimum 2,7 m, wyjątek stanowią lokale na parterze, których wysokość może osiągnąć nawet 3,70 m, a także mieszkania na ostatnim piętrze o wysokości 3 m. Miejsca parkingowe i komórki lokatorskie mieściły się będą w podziemnej hali garażowej.
Osiedle Primo powstaje na terenie Nowego Centrum Łodzi i sąsiaduje m.in. z dworcem kolejowym Łódź Fabryczna, Centrum Nauki i Techniki EC1, Teatrem Wielkim czy kampusem Uniwersytetu Łódzkiego. W parterze jednego z obiektów, od strony ulicy mieściły się będą ogólnodostępne lokale usługowe. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Ja2plus.
Inwestycja zwraca uwagę ciekawą architekturą, z pionowym podziałem elewacji o zmiennej wysokości. Dodatkowo, wycofane pasy loggii, a także zróżnicowane ceglane elementy pierzei podkreślą rozbudowaną tektonikę fasad, charakterystyczną dla łódzkiego modernizmu lat 30. Cegła o zmiennym układzie wystąpi również jako element wykończenia budynku, nawiązując tym samym do stylu fasad charakterystycznego dla ery przemysłowej.
Przy ulicy Tramwajowej 7/9 w Nowym Centrum Łodzi odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę III etapu Osiedla Primo, realizowanego przez firmę Profbud, a którego generalnym wykonawcą jest Malbud1. Nowa faza projektu będzie nawiązywała do wcześniejszych etapów osiedla.
Osiedle Primo powstaje na terenie Nowego Centrum Łodzi i sąsiaduje m.in. z dworcem kolejowym Łódź Fabryczna, Centrum Nauki i Techniki EC1, Teatrem Wielkim czy kampusem Uniwersytetu Łódzkiego. W parterze jednego z obiektów, od strony ulicy mieściły się będą ogólnodostępne lokale usługowe. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Ja2plus.
Inwestycja zwraca uwagę ciekawą architekturą, z pionowym podziałem elewacji o zmiennej wysokości. Dodatkowo, wycofane pasy loggii, a także zróżnicowane ceglane elementy pierzei podkreślą rozbudowaną tektonikę fasad, charakterystyczną dla łódzkiego modernizmu lat 30. Cegła o zmiennym układzie wystąpi również jako element wykończenia budynku, nawiązując tym samym do stylu fasad charakterystycznego dla ery przemysłowej.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra