Widzewska Manufaktura - pierwsza inwestycja Cavatiny w Łodzi


2020.12.07
Autor: Urbanity.pl
Cavatina rozpoczęła rewitalizację 140-letniej historycznej zabudowy, która znajduje się przy ulicy Piłsudskiego w Łodzi.

Pod koniec listopada br., rozpoczęły się prace budowlane pod realizację pofabrycznego kompleksu Widzewskiej Manufaktury. Cavatina jest właścicielem łódzkiej WIMA od sierpnia bieżącego roku.

Rewitalizacja 140-letniej historycznej zabudowy przy ulicy Piłsudskiego 135 w Łodzi to pierwsza inwestycja firmy Cavatina w tym mieście. W ciągu 3 lat całkowicie zmieni się obraz działki o powierzchni 4 ha.

Obecnie na terenie Widzewskiej Manufaktury (WI-MA) mieszczą się cztery obiekty, które wszystkie wpisane są do ewidencji zabytków jako postindustrialny zespół urbanistyczny. W nowym zrewitalizowanym kompleksie powstanie zróżnicowana przestrzeń o łącznej powierzchni około 55 000 metrów kwadratowych. Odrestaurowana Widzewska Manufaktura zaoferuje biura klasy A, mieszkania na wynajem i lokale handlowo-usługowe.

Uzupełnieniem inwestycji będzie otwarta przestrzeń do odpoczynku i rekreacji, w tym strefa gastronomiczna i kulturalna. Zielonym sercem kompleksu stanie się zrewitalizowany przez inwestora 100-letni park z fontanną.

Cavatina zachowa elementy zabudowy dawnej fabryki, w szczególności ceglane mury ścian zewnętrznych oraz utrzyma oryginalny układ urbanistyczny całego terenu.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.