Mieszkania na wynajem w Nowym Centrum Łodzi. Rusza budowa projektu przy Tuwima


2022.08.08
Autor: Piotr Maślak
Ciężki sprzęt pojawił się na działce przy ulicy Tuwima 88/90 w Nowym Centrum Łodzi, a to oznacza, że rozpoczyna się realizacja nowego osiedla, które oferowało będzie mieszkania na wynajem. Inwestorem jest firma Cavatina Holding, która zabudowuje również pofabryczne tereny dawnych Widzewskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego.

Ruszyły pierwsze prace przygotowawcze w kwartale ulic: Tuwima, Wierzbowa, Tramwajowa i al. Rodziny Grohmanów na terenie Nowego Centrum Łodzi. W przeszłości przy ulicy Tuwima 88/90 znajdowała się bocznica tramwajowa łódzkiego MPK. Obecnie właścicielem nieruchomości jest Cavatina Holding, która właśnie rozpoczyna realizację nowego osiedla, które oferowało będzie mieszkania na wynajem.

W ramach inwestycji powstanie kompleks dwóch budynków wielorodzinnych, z czego w pierwszym etapie wybudowany zostanie większy z nich, zlokalizowany wzdłuż al. Rodziny Grohmanów na planie litery „E". W 11-kondygnacyjnym obiekcie znajdzie się 468 mieszkań na wynajem, które gotowe będą pod koniec 2023 roku. Drugi z budynków, mieszczący się wzdłuż ul. Tuwima, będzie miał ponad 400 lokali mieszkalnych oraz lokale użytkowe w parterze.

Cavatina Holding oferowała będzie mieszkania na wynajem w ramach programu ResiCapital, do którego włączone będą także mieszkania z innej łódzkiej inwestycji dewelopera - Widzewska Manufaktura WI-MA na bazie pofabrycznych zabudowań dawnych Widzewskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego „1 Maja” przy al. Piłsudskiego 135. Inwestycja poza przestrzenią biurową zaoferuje dwa budynki mieszkalne na 414 mieszkań.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.