Przed zabytkową elektrownią powstanie nowy placu miejski w Łodzi

2020.11.23

Pracownia Medusa Group zaprojektowała nowy plac miejski, który powstanie w ramach łódzkiej inwestycji Fuzja - jednej z największych rewitalizacji prowadzonych obecnie przez Echo Investment.

Nowy plac miejski w Łodzi będzie miał powierzchnię prawie 3 600 metrów kwadratowych i stanowił będzie centralną część inwestycji Fuzja. Przestrzeń pełniła będzie rolę miejskiego dziedzińca i pozwoli na organizację rozmaitych form aktywności, jak zajęcia jogi, warsztaty, pikniki czy wydarzenia kulturalne.

Koncepcja zakłada stworzenie przed zabytkową elektrownią przyjaznej przestrzeni. Plac podzielony zostanie na strefy, w tym część zielona o charakterze leśnym, żwirowa strefa cienia, która zostanie obsadzona brzozami i zaaranżowana swobodnym układem siedzisk, strefa trawników niskich, a także niestandardowy i rozwijający wyobraźnię najmłodszych plac zabaw.

Nowy plac miejski zlokalizowany będzie w centrum Fuzji, przed zabytkową Elektrownią, która jest wizytówką dawnego imperium Scheiblerów. Oddanie tej części łódzkiego kompleksu zaplanowano na połowę 2021 roku.

Zabytkowa elektrownia z 1910 roku przechodzi obecnie rewitalizację. Trwają prace nad zewnętrzną fasadą zabytku, a swój dawny blask i pierwotne detale architektoniczne odzyskał już 80-metrowy komin elektrowni. Całość ma być gotowa na początku 2021 roku.

Echo Investment zakończyło już prace przy dwóch budynkach mieszkalnych, a w tym miesiącu ruszyła budowa trzeciego obiektu, w którym znajdzie się 237 mieszkań. We wrześniu wystartowała realizacja dwóch pierwszych biurowców o łącznej powierzchni 19.900 m kw. Będą one gotowe w pierwszej połowie 2022 roku.

Fuzja w Łodzi przywróci życie pofabrycznym terenom dawnej fabryki Karola Scheiblera. Docelowo inwestycja składała się będzie z czterech apartamentowców oraz przestrzeni biurowej o łącznej powierzchni około 40 000 mkw. Powstanie 20 budynków o różnych funkcjach, z czego aż 14 to historyczne obiekty, które poddane zostaną rewitalizacji.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Bzyku
  Gość
  2020-11-24 07:24:54
  Oby było tam fajnie

 • me
  Gość
  2020-11-24 08:20:12
  Byleby nie kolejny supermarket, wry..., wry... - Wiecej zieleni w centrum.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.