Miniaturka Fuzja

Fuzja
Łódź, ks. Tymienieckiego 5/7

Mapa
Kliknij, by wczytać mapę

Informacje

Rodzaj struktury
Kompleks
Rodzaj zabudowy
średniowysoka
Funkcja główna
mieszkalny
Funkcja dodatkowa
biurowy , handlowo-usługowy
Status
w przebudowie
Przebudowy
2019 kwiecień - 2020 grudzień (budowa dwóch budynków mieszkalnych z 274 mieszkaniami, odrestaurowanie elektrowni, realizacja placu publicznego przed elektrownią oraz dojścia do ulicy Tymienieckiego)
2022 (budowa dwóch biurowców)
Inwestor/deweloper
Echo Investment

Dane techniczne

Kondygnacje nadziemne
6
Kondygnacje podziemne
1
Powierzchnia użytkowa
90000 m2
Powierzchnia biurowa
40000 m2
Powierzchnia handlowo-usługowa
15000 m2
Lokale mieszkalne
600

Opis

Fuzja to wyjątkowy fragment Łodzi, pełen historii, przed którym otwiera się fascynująca przyszłość. Dawne imperium włókiennicze Karola Scheiblera wraca do miasta za sprawą Echo Investment, które z wielką dbałością przywraca do życia jego teren, tworząc z niego przyjazny, otwarty i pełen energii kwartał miasta.

Jego sercem będzie zabytkowa, secesyjna elektrociepłownia, która przez lata zapewniała moc dla całego zakładu, później - po jego zamknięciu- inspirowała artystów. Już wkrótce zyska nowy blask i funkcję.

Fuzja w harmonijny sposób połączy ducha łódzkiej przedsiębiorczości z różnorodnymi funkcjami funkcjami miejskimi, dzięki czemu ten fragment miasta na nowo wypełni się życiem i ludźmi. Liczne usługi i udogodnienia znajdujące się na wyciągnięcie ręki oraz rozwiązania smart home w mieszkaniach zapewnią wygodę i przyjemność z życia tu na co dzień.

Place miejskie, przestrzenie wspólne i tereny zieleni połączą zabytkową tkankę z nowoczesną architekturą, zachęcając do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Pofabryczne i nowe zabudowania wkrótce zapełnią się pracownikami biur, mieszkańcami, miłośnikami jedzenia, dobrej kawy i spotkań z przyjaciółmi.

Fuzja już wkrótce stanie się przyjazną i atrakcyjną częścią Łodzi.

Informacje dodatkowe

 • inwestycja zlokalizowana na terenie dawnej fabryki Karola Scheiblera
 • inwestycja składa się z 20 budynków o różnorodnym przeznaczeniu, z czego 14 to zaadoptowane budynki historyczne
 • I etap Fuzji to dwa budynki mieszkalne z 274 mieszkaniami o metrażach od 29 mkw. do 111 mkw. Oddanie do użytku to koniec 2020 roku
Ostatnio zmodyfikowano 1990-01-01 01:00:00

Powiązane firmy

Forum opinii Fuzja


 • nenu
  Gość
  2019-04-30 09:45:23
  Wszystko byłoby pięknie,byłby śliczny kompleks gdyby te bloczki nie odbiegały od reszty!Powinno być nawiązanie do reszty, utrzymanie stylu wtedy byłoby super!

 • ryt
  Gość
  2019-05-02 19:56:44
  @nenu
  Zgadzam się, aczkolwiek deweloper idzie po taniości.
  W zasadzie nie ma się co dziwić, inwestycja musi się zwrócić.

 • level
  Gość
  2019-06-23 21:04:51
  słynna jakość Echo znana z jarzębinówki i nowej dzielnicy zapewne będzie utrzymana ..zagrzybione mokre ściany ,problemy z elektryką♥ oraz wentylacją okno w okno,tu nawet balkony mają 3,5 metra ,najtańsze materiały ...ale lokalizacja w centrum więc w ich opinii uzasadnia to najniższą cenę tego osiedla skalkulować na poziomie 6500 w górę,na pytanie skierowane do kierownika budowy na jarzębinówce czemu taki mały wąski balkon pada odpowiedź..klient jest głupi nic nie wymaga a kupi wszystko i niestety tak jest .tak marnej jakości okien ,ścian klatek schodowych jak w nowych blokach w Łodzi to żal oglądać i oceniać brak jakości bieda ale za jedno można im podziękować że sami przyznali że to są takie same bloki jak budowane 40 lat temu .bez polotu tylko nowe...chwała za szczerość...
  w Łodzi jest może 5 apartamentowców ...gdzie króluje stolarka drewniana ,marmur, ceramika ,..reszta to paskudne bloki bez polotu...tylko współczuć nabywcom...wszystko kosztem jakości.. szkoda że takie projekty to już historia..http://www.studio-3.pl/budynek-wielorodzinny-julianow-lodz/

 • lala
  Gość
  2019-06-23 21:10:39
  https://www.youtube.com/watch?v=X6rqMkuXRwY

  polska norma giełdowego giganta

 • Aśka
  Gość
  2019-07-19 10:52:51
  Mieszkaniówka ? A gdzie zieleń ? Co z drzewami ? Jak żyć w takiej przestrzeni ? Kilka marnych drzewek i krzaczków , reszta beton ...
  Miejsce super z dużymi możliwościami ale projekt pokazuje ze projektant nie skojarzył jeszcze ze największa zachęta do kupna mieszkania jest obecność skwerów , drzew , zieleni .. tutaj tego jak na lekarstwo ..

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.