Nowa Fabryczna - biurowiec od Skanska Property Poland w Łodzi

2015.09.02

Ruszyła budowa drugiej inwestycji biurowej spółki Skanska Property Poland w Łodzi. Tym razem przy skrzyżowaniu ulic Knychalskiego i Składowej powstanie budynek biurowy pod nazwą Nowa Fabryczna.

Biurowiec Nowa Fabryczna wybudowany zostanie na terenie Nowego Centrum Łodzi i zaoferuje około 21,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowo-usługowej. Budynek składał się będzie z siedmiu kondygnacji naziemnych oraz dwóch kondygnacji, które znajdą się pod ziemią i służyły będą jako parking samochodowy na 210 stanowisk. Budynek został zaprojektowany na potrzeby około 2200 pracowników.

Łódzka inwestycja ma być certyfikowany w systemie LEED na poziomie Gold. Oddanie Nowej Fabrycznej do użytku zaplanowano na przełom drugiego i trzeciego kwartału 2017 roku.

Za projekt architektoniczny odpowiada śląska pracownia medusa group, a generalnym wykonawcą jest firma Skanska. Komercjalizacją budynku zajmie się Skanska Property Poland.

Inwestycja przy skrzyżowaniu ulic Knychalskiego i Składowej będzie drugim obiektem biurowym Skanska Property Poland w Łodzi. Wcześniej, pod koniec 2014 roku oddany został do użytku biurowiec Green Horizon okolicy Ronda Solidarności.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.