Biurowiec Nowa Fabryczna z kamieniem węgielnym

2016.03.22

Na budowie pierwszego biurowca, który powstanie na terenie Nowego Centrum Łodzi, odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. Budynek biurowy Nowa Fabryczna to najnowsza inwestycja firmy Skanska Property Poland.

Nowa Fabryczna to nowoczesny biurowiec, zlokalizowany naprzeciwko nowego Dworca Fabrycznego, który docelowo zaoferuje powierzchnię do pracy dla ponad 2 tysięcy osób. Budynek dostarczy na łódzki rynek biurowy 21 500 mkw. powierzchni najmu. Inwestycji firmy Skanska Property Poland składała się będzie z siedmiu kondygnacji naziemnych oraz dwóch podziemnych, na których zaplanowano parking samochodowy na 210 miejsc.

Wmurowanie kamienia węgielnego oznacza, że budowa Nowej Fabrycznej wkroczyła w kolejny etap realizacji - teraz prace budowlane prowadzone będą nad powierzchnią ziemi.

Projekt architektoniczny biurowca przygotowała pracownia medusa group, a generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Skanska. Komercjalizację obiektu przeprowadzi Skanska Property Poland. Nowa Fabryczna uzyskać ma certyfikację w systemie LEED na poziomie Gold.

Inwestycja ma być gotowa na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2017 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • pllop
  Gość
  2016-04-20 18:36:30
  nie zaskakuje niczym, kolejny nudny klocek, jakich wiele robi SKANSKA, żaden turysta oka na nim nie zawiesi bo jest takich mnóstwo w Polsce

 • mieszkaniec
  Gość
  2016-04-20 19:17:19
  A czego innego można spodziewać się w Łodzi ?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.