Fuzja nowoczesności z łódzką historią

2019.06.17

Na terenie dawnej fabryki Karola Scheiblera na Księżym Młynie w Łodzi powstaje nowoczesne osiedle, które jest połączeniem nowoczesności z historią.

W poniedziałek, 17 czerwca br., odbyła się uroczystość wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję Fuzja, składającą się z 20 budynków, z czego 14 to już istniejące, historyczne obiekty, które poddane zostaną rewitalizacji. Deweloperem jest spółka Echo Investment.

Fuzja będzie postindustrialną przestrzenią, która zaoferuje 6 000 mieszkań, 20 000 mkw. nowoczesnej powierzchni pod biura oraz 15 000 mkw. dla restauracji i miejsc rozrywki. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie dawnej fabryki Karola Scheiblera na Księżym Młynie przy ulicy Tymienieckiego w Łodzi. Dla mieszkańców i użytkowników kompleksu przygotowanych zostanie wiele udogodnień, m.in. usługi car sharingu, ścieżki rowerowe, stacje serwisowe dla rowerów, paczkomaty czy ładowarki elektryczne.

Fuzja realizowana będzie etapowo. W pierwszej kolejności powstaną dwa budynki mieszkalne z 270 lokalami, które oddane zostaną do użytku na początku 2021 roku. W tym samym czasie ma być gotowy plac publiczny przed elektrownią oraz dojście od ul. Tymienieckiego.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Medusa Group.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.