Dobiega końca budowa stadionu miejskiego w Łodzi

2015.06.30

Pod koniec przyszłego miesiąca oddany zostanie do użytku nowy stadionu miejskiego przy alei Unii w Łodzi. Pierwszy mecz na nowym obiekcie odbędzie się 2 sierpnia, kiedy zmierzą się ze sobą ŁKS z Pogonią Lwów.

Nowy stadion przy al. Unii dysponował będzie trybuną, która pomieści 5700 widzów. Wykonawca inwestycji - firma Mirbud - ułożył już murawę o wymiarach 68x104 m., która posiada system automatycznego podlewania i podgrzewania. Rozpoczął się już montaż krzesełek na trybunie, który potrwa do 10 lipca.

Trybuna podzielona będzie na strefy. Od strony al. Unii znajdzie się specjalne miejsce dla miejscowych kibiców, a na drugim skrzydle mieścić się będą fani przeciwnej drużyny. Pośrodku znajdzie się sektor rodzinny oraz loża dla VIP-ów i dla mediów. Pomieszczenia znajdujące się pod trybuną już zostały wykończone, a obiekt przygotowywany jest do odbiorów technicznych.

Nowy stadion przekazany ma zostać w użytkowanie 25 lipca, a już 2 sierpnia odbędzie się pierwszy mecz piłkarski. Boisko będzie także przystosowane do rozgrywania spotkań rugby.

Przez pierwsze trzy miesiące operatorem obiektu będzie miejska spółka MAKiS.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.