Oddanie stadionu ŁKS w Łodzi szybciej niż planowano?


2020.11.24
Autor: Urbanity.pl
Trwa montaż dachu na budowie stadionu ŁKS-u w Łodzi. W połowie 2022 roku ma zakończyć się budowa całego obiektu, jednak jest szansa stadion zostanie oddany wcześniej.

Zgodnie z harmonogramem przebiega realizacja nowego stadionu w Łodzi, który zlokalizowany jest przy alei Unii. Pod koniec października na budowie obiektu pojawiły się pierwsze ciężarówki z wielkimi elementami dachu. Obecnie na budowie stadionu pracuje prawie 100 osób.

Gotowe są już konstrukcje trybuny południowej i zachodniej. Prowadzony jest transport i montaż elementów stalowych konstrukcji dachu. Jeszcze w tym tygodniu rozpocząć ma się montaż membrany na częściach płaskich dachu nad trybuną południową.

W przyszłym roku rozpocząć się mają prace wykończeniowe na wszystkich trzech nowych trybunach. Według umowy wszystkie prace na nowym stadionie mają zakończyć się w czerwcu 2022 roku, jednak jest duża szansa, że dobiegną końca jeszcze przed końcem 2021 roku. Wartość inwestycji to 129 mln zł brutto.

Parter trybuny południowej stadionu ŁKS-u zajmie przestrzeń przeznaczona pod muzeum, sklep i biura. Z kolei na parterze trybuny wschodniej zaplanowano restauracje. Poziom +2 trybuny wschodniej i południowej zajmą kioski gastronomiczne. W budynku biurowym trybuny północnej na 3 kondygnacjach mieściła się będzie powierzchnia biurowa typu open space, która zaoferuje około 3 100 mkw.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.