Stadion ŁKS-u będzie miał cztery zadaszone trybuny

2019.04.10

Stadion miejski przy alei Unii Lubelskiej 2 Łodzi ma się wzbogacić o trzy brakujące trybuny. Taką decyzję podjęła prezydent miasta Hanna Zdanowska.

Na konferencji prasowej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska poinformowała, że zatwierdzone zostały wyniki przeprowadzonego postępowania przetargowego i podjęto decyzję o dobudowaniu trzech brakujących trybun stadionu przy alei Unii, na którym swoje mecze rozgrywają zawodnicy ŁKS-u.

Teraz decyzję prezydent ma jeszcze zaakceptować Rada Miejska w Łodzi, która musi dokonać przesunięć w budżecie, ponieważ najtańsza oferta w przetargu opiewa na kwotę 129 mln zł, a miasto przeznaczyło na ten cel jedynie 95 mln zł.

Przypomnijmy, że przetarg rozpisany był w systemie zaprojektuj i wybuduj. Najkorzystniejsza oferta wpłynęła od firmy Mirbud, która była również wykonawcą pierwszej trybuny stadionu ŁKS-u. Po podpisaniu umowy z wykonawcą, inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu 36 miesięcy.

Rozbudowany stadion przy alei Unii Lubelskiej 2 będzie mógł pomieścić 18 000 widzów. Obiekt oferował będzie również przestrzenie komercyjne, które w dalszej perspektywie mają umożliwić finansowanie tego obiektu.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Bałuciarz
    Gość
    2019-04-21 20:37:41
    Kasy na remont wiaduktu na ul. Dąbrowskiego oraz na zburzenie i wybudowanie wiaduktu na Przybyszewskiego brakuje ale na stadion gdzie frekwencja maksymalnie wyniesie 10000 kibiców dodatkowe pieniądze się znalazły. No cóż niech Łódź dalej będzie najbardziej zakorkowanym miastem w Polsce, ważne żeby zachcianka syna Hanny Zdanowskiej była spełniona.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.