Łódź ma nowy stadion piłkarski na ponad 18 000 widzów


2022.03.02
Autor: Urbanity.pl
Wkrótce otwarty zostanie kolejny nowoczesny stadion piłkarski w Polsce. Dobiega końca rozbudowa obiektu miejskiego w Łodzi.

Nowy stadion miejski łódzkiego klubu sportowego ŁKS jest już gotowy, a obiekt uzyskał już odbiory straży pożarnej i sanepidu. Obecnie inwestycja jest na etapie uzyskiwania decyzji Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o zgodzie na użytkowanie. Generalny wykonawca stadionu realizuje ostatnie roboty wykończeniowe i montażowe wyposażenia.

Stadion Miejski im. Władysława Króla znajduje się przy alei Unii Lubelskiej 2 w Łodzi, na którym swoje mecze rozgrywają piłkarze ŁKS-u. Nowy obiekt powstawał etapowo - w pierwszej kolejności wybudowano jedną trybunę, która oddana została do użytku w 2015 roku. W połowie 2019 roku firma Mirbud ze Skierniewic przystąpiła do budowy pozostałych trybun i wyprzedzając harmonogram ukończyła prace budowlane.

Nowy łódzki stadion mieści ponad 18 000 widzów i dysponuje boiskiem o wymiarach 68 metrów na 105 metrów. W bryle obiektu dostępna jest ponadto przestrzeń gastronomiczna i usługowa. Część biurowa typu open space o łącznej powierzchni około 3 100 mkw., mieści się w trybunie północnej. Z kolei na parterze trybuny południowej zaplanowano przestrzeń pod muzeum, sklep i biura, a na parterze trybuny wschodniej zarezerwowano przestrzeń na restaurację. Na kondygnacji +2 trybuny wschodniej i południowej staną kioski gastronomiczne.

Koszt budowy stadionu wyniósł 129 mln zł.

Komentarze


  • St
    Gość
    2022-03-03 15:06:20
    Tylko poziom polskiej piłki nadal jest masakryczny.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.