Dach nad trzema trybunami stadionu w Łodzi. Trwa budowa biurowca


2021.03.31
Autor: Urbanity.pl
Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku zakończy się realizacja nowoczesnego stadionu miejskiego w Łodzi. Gotowy jest obecnie dach na trzech trybunach i zaczyna się układanie stropu nowego biurowca.

Zgodnie z harmonogramem postępuje budowa nowego stadionu miejskiego w Łodzi, na którym swoje mecze rozgrywają piłkarze ŁKS-u. Gotowa jest już konstrukcja dachu na trybunach: od strony wschodniej i południowej. Wykonawca zaczyna także intensywne prace przy budowie czteropiętrowego biurowca.

Mirbud, jako wykonawca stadionu poinformował, że zakończono montaż elementów prefabrykowanych na wszystkich trybunach i bryła obiektu ma już swój pełny kształt. Dodatkowo zamontowano dziesięć pól z membrany na dachu. Gotowe są też fundamenty pod biurowiec.

Budynek biurowy trybuny północnej stadionu będzie oferował na trzech kondygnacjach przestrzeń biurową typu open space o łącznej powierzchni około 3 100 mkw. Stadion ŁKS-u oferował będzie jeszcze więcej przestrzeni komercyjnej. Na parterze trybuny południowej zaplanowano powierzchnię, gdzie pojawi się muzeum sportu, galeria, minimarket oraz zaplecze biurowe. Parter trybuny wschodniej został zagospodarowany pod przestrzeń na restaurację. Na kondygnacji +2 trybuny wschodniej i południowej znajdować się będą kioski gastronomiczne.

Wartość inwestycji wynosi 129 mln zł brutto, a stadion po oddaniu do użytku pomieści minimum 18 000 widzów.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.