Inwestycja na 700 mieszkań w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Brdy. Wyjątkowy projekt w Bydgoszczy


2023.03.13
Autor: Bartosz Motorek
Na terenach po dawnej fabryce narzędzi Befana w centrum Bydgoszczy powstaje osiedle mieszkaniowe Nowy Port, które dostarczy na rynek 700 mieszkań o zróżnicowanych metrażach. Inwestycja w sąsiedztwie rzeki Brdy, która nawiązuje architekturą do bydgoskiej secesji, realizowana jest przez AZD Deweloper.

Naprzeciwko Opery Nova, przy bulwarach nad Brdą, przy Wyspie Młyńskiej i Starym Mieście


Nowy Port w Bydgoszczy to inwestycja mieszkaniowa firmy AZD Deweloper, zlokalizowana na działce po dawnej fabryce narzędzi Befana w centrum Bydgoszczy, w kwartale ulic Focha, Warmińskiego, Obrońców Bydgoszczy i Marcinkowskiego. Pierwsze prace budowlane w kwartale ulic w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Brdy rozpoczęły się na początku 2021 roku.

Projekt, który powstaje zaledwie kilkaset metrów od Starego Miasta zakłada budowę kompleksu kilkunastu, 36-metrowych budynków wielorodzinnych z częścią usługową w parterze. Łącznie inwestycja dostarczy na rynek 700 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i rozkładach. Unikatowa wartość dodana projektu to butiki, punkty handlowe i usługowe, strefa gastronomii, strefa biur oraz usług medycznych.

"Najlepsza lokalizacja w mieście"


Deweloper reklamuje inwestycję, jako "najlepsza lokalizacja w mieście". Nowy Port wyróżnia nie tylko lokalizacja, ale także architektura nawiązująca do bydgoskiej secesji. W kompleksie pojawią się ryflowania łuków i arkad, detale o miękkim kształcie fali, a także materiały wykończeniowe najwyższej jakości. Deweloper położył duży nacisk na spójne połączenie zabytkowej części Bydgoskiej Fabryki Narzędzi Befana z nowoczesną zabudową. Jest to pierwsza i jedyna inwestycja w Śródmieściu wykonana w najwyższym standardzie.

Nowy Port w Bydgoszczy zostanie oddany do użytku w ciągu 3 lat. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia BBGK Architekci. Materiały budowlane dostarcza firma Lafarge. Trwa sprzedaż apartamentów.

Inne wiadomości o Nowy Port, Lafarge Kruszywa i Beton, AWZ Deweloper

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.