Startuje realizacja najbardziej wyczekiwanego kwartału w Bydgoszczy

2020.12.22

AWZ Deweloper dysponuje już pozwoleniem na budowę inwestycji Nowy Port zlokalizowanej w samym centrum Bydgoszczy.

Spektakularna inwestycja Nowy Port w Bydgoszczy powstanie na 2-hektarowej działce przy ulicy Focha, na przeciwko Opery Nova. Już niebawem bydgoskie śródmieście całkowicie zmieni swój wygląd. AWZ Deweloper otrzymał właśnie pozwolenie na realizacje projektu. Najwyższe budynki Nowego Portu będą miały 36 metrów wysokości.

Zamiarem dewelopera jest przywrócenie najbardziej reprezentacyjnego kwartału bydgoszczanom. Nowy Port ma zapewnić najwyższą jakość mieszkania w samym sercu miasta. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie po byłych zakładach Befana, na której pierwotnie miała zostać wybudowana galeria handlowa.

W I etapie Nowego Portu zabudowany zostanie teren u zbiegu ulic Obrońców Bydgoszczy i Marcinkowskiego, gdzie odrestaurowane zostaną zabytkowe pozostałości Befany. Nowa część kompleksu znajdzie się od strony ulicy Obrońców Bydgoszczy i nowej alei. Zabudowa pierzejowa obejmie dwie wieże w sąsiedztwie Brdy. W tej części inwestycji wybudowanych zostanie około 180-200 mieszkań. Miejsca parkingowe znajda się w dwupoziomowym, podziemnym parkingu samochodowym.

Projekt architektoniczny inwestycji przygotowała pracownia BBGK Architekci.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Xx
    Gość
    2020-12-25 11:14:12
    Nic specjalnego dziwne że jeszcze bloków na starym rynku nie postawili

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.