Trzech wykonawców czterech odcinków drogi S17

2015.09.07

Odcinki drogi ekspresowej S17 z Lublina do Warszawy o długości prawie 60 kilometrów zostaną wybudowane przez firmy Mota Engil Central Europe, Bilfinger Infrastructure oraz Budimex. Łączny koszt budowy wynosi około 1,5 mld zł.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała wyniki przetargów na wybudowanie oraz zaprojektowanie czterech odcinków drogi S17 o długości około 58,6 km z Kurowa do obwodnicy Garowlina. Pierwsze umowy z wykonawcami zostaną podpisane na przełomie września i października.

Odcinki drogi S17 będą realizowane w formule "projektuj i buduj". Nawierzchnia trasy ekspresowej wykonana ma zostać w technologi betonu cementowego. Wszyscy wykonawcy zadeklarowali wybudowanie odcinków w ciągu 34 miesięcy, więc jeżeli nie będzie żadnych opóźnień to pierwszymi fragmentami tras pojedziemy w 2019 roku.

Firma Mota Engil Central Europe złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na wybudowanie odcinka o długości 13,2 km pomiędzy węzłami Kurów Zachód i Skrudki. Drogę od węzła Skrudki do granicy województw mazowieckiego i lubelskiego o łącznej długości około 20,2 km wybuduje irma Bilfinger Infrastructure. Pozostałe dwa odcinki na ternie woj. mazowieckiego - od granicy województw do obwodnicy Gończyc o długości około 13 km oraz ponad 12 km odcinek od końca obwodnicy Gończyc do obwodnicy Garwolina zrealizuje firma Budimex.

Źródło: PAP

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.