Znamy dokładną datę otwarcia sklepu Sezam w Centrum Marszałkowska


2018.03.14
Autor: Urbanity.pl
Wraz z początkiem tegorocznego lata, Śródmieście Warszawy wzbogaci się o nową przestrzeń handlową. 6 czerwca otwarty zostanie dla mieszkańców sklep Sezam i Pasaż Rowickiego w ramach inwestycji Centrum Marszałkowska.

Podczas trwających właśnie targów nieruchomości MIPIM 2018 w Cannes, Warszawska Spółdzielnia Spożywców Społem Śródmieście oraz BBI i Development S.A., jako inwestorzy inwestycji Centrum Marszałkowska, podali datę otwarcia słynnego sklepu Sezam. Część biurowa swoją premierę będzie miała trochę później, bo jesienią br.

Centrum Marszałkowska to połączenie funkcjo handlowo-usługowej z nowoczesną powierzchnią biurową. Obiekt zlokalizowany jest na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej i stworzy nową przestrzeń spotkań, zakupów i umożliwi chwilę wytchnienia w zrewitalizowanym pasażu im. Witolda Rowickiego. Do budynku powróci kultowy sklep Sezam z odrestaurowanym neonem, a samo wejście do sklepu będzie ozdobione oryginalną ceramiką zachowaną z historycznego punktu.

Warszawiacy już dziś mogą obserwować w pełni odsłoniętą szklaną fasadę Centrum Marszałkowska. Dzięki wielopłaszyznowej, nieregularnej formie budynku, inspirowanej zabudową ul. Marszałkowskiej, w obiekcie udało się stworzyć 9 różnej wielkości zielonych tarasów, o łącznej powierzchni ponad 1000 mkw. Otwarcie obiektu nastąpi po dwóch latach od rozpoczęcia budowy przez wykonawcę Korporację Budowlaną Doraco. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem w czerwcu elewacja Centrum zostanie podświetlona, w symboliczny sposób podkreślając wartość Centrum Marszałkowska dla miasta.

Otwarcie sklepu Sezam wraz z Pasażem Rowickiego odbędzie się 6 czerwca, a jesienią otworzy się część biurowa, która do tego czasu będzie w pełni skomercjalizowana. Obecnie wynajętych zostało ponad 70 proc. powierzchni biurowej. Łącznie Centrum Marszałkowska oferuje 16 500 mkw., z czego parter i kondygnacja podziemna przeznaczona została pod lokale handlowo-usługowe. Pod budynkiem znajduje się parking samochodowy na 106 miejsc, w w tym stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Na rowerzystów czeka z kolei aż 36 miejsc, a także pełna infrastruktura, m.in. wygodne szatnie z prysznicami.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.