Zawieszono wiechę na budowie Centrum Marszałkowska


2017.10.26
Autor: Urbanity.pl
Na budowie biurowca Centrum Marszałkowska w Warszawie, do którego powróci kultowy sklep Sezam, odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy. Inwestycja to wspólny projekt Spółdzielni Społem WSS Śródmieście i BBI Development S.A.

Od kwietnia 2016 roku, na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, powstaje nowy budynek o charakterze biurowo-handlowym. Centrum Marszałkowska będzie 11-kondygnacyjnym obiektem, który zaoferuje 16 500 mkw., z czego 3 400 mkw. to lokale handlowo-usługowe.

26 października br., odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy, co symbolizuje, że inwestycja osiągnęła już najwyższy punkt konstrukcyjny.

Pod budynkiem mieści się 2-kondygnacyjna hala garażowa na 106 miejsc postojowych oraz stanowiska rowerowe wraz z szatnią i prysznicami. Częścią Centrum Marszałkowska będzie kultowy dom towarowy Sezam, prowadzony przez renomowany i najstarszy podmiot prowadzący handel w Warszawie - WSS Społem Śródmieście. We wnętrzu sklepu zostaną ułożone historyczne mozaiki oraz ozdobne ceramiczne okładziny ścienne pieczołowicie zabezpieczone z dawnego budynku.

Powrót sklepu Sezam ma dla nas szczególne znaczenie. To był przez dziesięciolecia jeden z kilku najważniejszych sklepów Warszawy. Wyznaczaliśmy standardy obsługi, dostarczaliśmy najlepszy towar. Teraz Sezam powróci w nowej piękniejszej odsłonie


- powiedziała Anna Tylkowska, Prezes Zarządu Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Społem Śródmieście.

Integralną częścią warszawskiej inwestycji stanowić będą również zielone tarasy o łącznej powierzchni ponad 1000 mkw.

Warszawski biurowiec będzie pierwszym obiektem w stolicy zintegrowany z siecią metra poprzez połączenie ze stacją Świętokrzyska. Powierzchni biurowe dostępne są w standardzie BREEAM Excellent.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Korporacja Budowlana Doraco, a wyłącznym agentem odpowiedzialnym z komercjalizację obiektu jest CBRE. Poziom komercjalizacji powierzchni biurowych, wynosi obecnie ponad 40 proc. Centrum Marszałkowska będzie gotowe w drugim kwartale 2018 roku.

Za projekt architektoniczny odpowiadają architekci Michał Adamczyk i Krzysztof Tyszkiewicz z pracowni Juvenes-Projekt.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.