Wrocław: W miejsce "szkieletora" w centrum miasta powstanie biurowiec i hotel


2023.01.09
Autor: Piotr Maślak
Develia posiada już decyzję środowiskową dotyczącą swojej wrocławskiej inwestycji w centrum miasta. Przy Kolejowej, w miejsce wyburzonego "szkieletora" powstać ma kompleks oferujący nowoczesną przestrzeń biurową oraz pokoje hotelowe.

Działką przy ulicy Kolejowej, na której w przeszłości mieścił się niedokończony parking wielopoziomowy, zarządza spółka Develia. "Szkieletor" straszył centrum Wrocławia aż do 2017 roku, kiedy to został ostatecznie wyburzony (zdjęcia z wyburzenia można zobaczyć TUTAJ). Develia ma już pierwsze decyzje związane z realizacją nowej inwestycji. Pod koniec ubiegłego roku prezydent miasta wydał decyzję środowiskową. Teraz inwestor oczekuje na pozwolenie na budowę, które powinien otrzymać najpóźniej w marcu 2023 roku.

Przypomnijmy, że w pierwotnych planach spółki deweloperskiej Develia była budowa nowoczesnego biurowca. W połowie 2021 roku doszło do zmiany planów. Obecnie na działce powstać ma 13-poziomowy kompleks, który zaoferuje biura, lokale handlowo-usługowe oraz pokoje hotelowe. Pod całością zaplanowano garaż samochodowy. Łączna powierzchnia użytkowa inwestycji wyniesie ponad 24 000 metrów kwadratowych, z czego część hotelowa/PRS na którą podpisany został już list intencyjny to 14 170 mkw.

Nie wiadomo jeszcze kiedy rozpocznie się budowa nowego kompleksu przy Kolejowej. Spółka Develia nie dysponuje także wizualizacjami planowanego budynku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.