Wyjątkowy hotel powstanie we Wrocławiu. Światowy standard nieobecny dotychczas w Polsce


2022.09.15
Autor: Piotr Maślak
We Wrocławiu powstanie hotel międzynarodowej sieci Marriott International, który mieścił się będzie w zabytkowym Pałacu Hatzfeldów w ścisłym centrum miasta. Hotel funkcjonował będzie wg najwyższych standardów hotelowych na świecie, jakiego w Polsce jeszcze nie było.

Pałac Hatzfeldów stanie się hotelem. Zabytkowy budynek, będący dawną siedzibą BWA przy ul. Wita Stwosza 31/32 jest od 2021 roku własnością spółki Rafin. Po 9 miesiącach prac i analiz firma podpisała umowę franczyzową z firmą Marriott International. Co to oznacza dla pałacu?

Marriott International Autograph Collection Pałacu Hatzfeldów

Odbudowany Pałac Hatzfeldów będzie funkcjonował wg najwyższych standardów hotelowych na świecie. Obiekt będzie hotelem z segmentu premium z 149 pokojami, salą balową, konferencyjną, centrum spa, basenem i siłownią oraz garażem podziemnym. Wnętrza nowego wrocławskiego hotelu nawiązywały będą do historycznych oryginałów.

Właściciel obiektu zapewnia, że pałac zostanie odbudowany przy zachowaniu kluczowych parametrów pierwowzoru. Firma Rafin analizowała najlepsze marki hotelowe na świecie z segmentu premium. Wybór padł na markę Autograph Collection międzynarodowej sieci Marriott International, posiadającej ponad 8000 hoteli, w których jest 1,45 milionów pokoi w 139 krajach.

Odwiedzaliśmy najlepsze hotele w Berlinie, Londynie i innych europejskich miastach i właśnie Autograph Collection wywarł na nas największe wrażenie. Nie chodzi tylko o poziom wykończenia, segment premium, wszechobecny luksus czy standard obsługi - bo te atrybuty odnaleźć można w wielu obiektach tej klasy - ale indywidualne przygotowanie autorskiego projektu hotelu w odniesieniu do jego wartości historycznej, w myśl idei Autograph Collection: Exactly like nothing else Marriott International Autograph Collection Pałacu Hatzfeldów
powiedział: Grzegorz Rojek, prezes spółki Cohm należącej do grupy kapitałowej inwestora, odpowiedzialny za zarządzanie obiektami hotelowymi w portfolio wrocławskiego dewelopera

Inwestor, oprócz przywrócenia historycznego wyglądu Pałacu Hatzfeldów, planuje także podnieść jakość samej ulicy Wita Stwosza. Zrewitalizowany ma zostać ciąg komunikacyjny prowadzący turystów do Rynku m.in. poprzez renowację zabytkowego hotelu Lothus, vis-a-vis pałacu.

Kiedy rozpocznie się przebudowa Pałacu Hatzfeldów na potrzeby hotelowe? Obecnie Rafin prowadzi odbudowę Hotelu Grand naprzeciw Dworca Głównego PKP. Po jej zakończeniu przystąpi do realizacji procesu projektowo-budowlanego dla Pałacu Hatzfeldów.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.