Wraca wygląd hotelu w centrum Wrocławia sprzed II wojny światowej


2021.07.05
Autor: Urbanity.pl
Trwają prace rewitalizacyjne dawnego hotelu Grand przy Piłsudskiego w centrum Wrocławia, który po zakończeniu inwestycji będzie funkcjonował pod szyldem - Movenpick Wrocław Grand Hotel.

Dawny hotel Grand, który jeszcze na początku XX wieku znany był jako Hôtel du Nord, był jednym z najbardziej eleganckich tego typu obiektów we Wrocławiu. Budynek sąsiaduje z hotelem Piast oraz dworcem kolejowym.

Na działce przy ulicy Piłsudskiego odbudowane zostały już mury oraz ściany hotelu, a w ostatnim czasie na gmach wróciła historyczna wieża z miedzianą iglicą na kopule. Tak obiekt wyglądał przed II wojną światową. Obecnie prace prowadzone są od ulicy Gwarnej, gdzie wykonywana jest płyta fundamentowa oraz ściany kondygnacji podziemnej. Rozpoczynają się także prace elewacyjne od strony MDK-u przy ul. Kołłątaja. Docelowy wygląd elewacji hotelu Grand można się spodziewać do połowy 2022 roku.

Właścicielem obiektu w centrum Wrocławia jest spółka Rafin, która za około 60 mln zł sprawi, że zaniedbany obiekt na nowo stanie się wizytówką miasta. W Movenpick Wrocław Grand Hotel znajdą się 172 pokoje - 148 w hotelu Grand oraz 24 apartamenty w części hotelowej przy ul. Gwarnej. Parking hotelowy znajdzie się pod budynkiem, a na dachu pojawi się tzw. SkyBar. Ofertę hotelu uzupełnią sale konferencyjne.

Projekt rewitalizacji przygotowała wrocławska pracownia GREG architekci. Otwarcie hotelu planowane jest na połowę 2023 roku.

Komentarze


 • Miki
  Gość
  2021-07-06 14:07:13
  Dziwne,bo zostawili tylko front,więc to zupełnie nowy hotel.Nie stary zabytkowy, historyczny ,,Grand,,

 • Endi
  Gość
  2021-07-09 11:44:01
  Nareszcie ikona Wrocławia wraca do sławy
  Tylko dlaczego tak późno

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.