Pięciogwiazdkowy hotel szwajcarskiej marki w centrum Wrocławia


2021.05.17
Autor: Urbanity.pl
Jeden z najbardziej znanych hoteli na mapie Wrocławia zostanie przekształcony w kompleks Hotel Mövenpick Wrocław. Kiedy otwarcie pierwszego obiektu tej marki w stolicy Dolnego Śląska?

Mövenpick Wrocław powstanie w ramach przebudowy Hotelu Grand, który zlokalizowany jest w centrum miasta przy ulicy Piłsudskiego, naprzeciwko Dworca Głównego PKP. Inwestorem jest spółka Rafin, a projekt rozbudowy historycznego obiektu przygotowała pracownia Greg Architekci Sp. z o.o. Sp. k. z Wrocławia.

Hotel marki z portfolio Accor mieścił się będzie w Hotelu Grand. Umożliwiło to podpisanie umowy franczyzowej pomiędzy grupą hotelową Accor, a firmą Rafin.

Mövenpick Wrocław zaoferuje 180 przestronnych, luksusowych pokoi, a także restaurację, bal oraz zaplecze biznesowe z salami konferencyjnymi. Całość uzupełniona zostanie o centrum fitness, SPA, a także podziemny parking. Otwarcie hotelu zaplanowano na pierwszą połowę 2023 roku. Za zarządzanie obiektem, który przejdzie rebranding, odpowiedzialna będzie wrocławska spółka Cohm.

We Wrocławiu zlokalizowany będzie czwarty obiekt w Polsce szwajcarskiej, pięciogwiazdkowej marki z portfolio Accor. Mövenpick znajduje się również w Kołobrzegu, Poznaniu, a także w historycznym budynku w Zakopanem.

Komentarze


 • Junac
  Gość
  2021-05-18 06:44:22
  Dlaczego tyle lat straszył i niszczał oto jest pytanie.

 • Gość
  Gość
  2021-05-19 13:26:17
  Bardzo ładny projekt. Powinno się całą zabudowę Wrocławia utrzymywać w takim stylu.

 • J.T
  Gość
  2021-05-23 13:48:04
  Jak zniszczony to można taniej kupić. To zrozumiałe.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.