Hotel w centrum Wrocławia odsłania swoje piękno. Kończy się rewitalizacja zabytkowego Grand Hotelu


2023.03.23
Autor: Monika Kiereś
Pasażerowie wysiadający na stacji Wrocław Główny mogą już podziwiać pierwszy fragment gotowej elewacji rewitalizowanego Hotelu Grand w centrum Wrocławia z przedwojennymi detalami, w tym ornamentami, balustradami czy płaskorzeźbami.

17 marca odsłonięty został w całości fragment ściany rewitalizowanego Hotelu Grand od strony ulicy Piłsudskiego. Zakończono rozbieranie rusztowań do parteru, pozostawiono jedynie konstrukcję chroniącą przechodniów. W przyszłym miesiącu ma zostać odsłonięty już cały budynek.

Po wielu latach kreowania koncepcji, projektowania, realizacji prac, wprowadzania niezbędnych korekt w nagłych sytuacjach, odsłaniamy najważniejszy element całego przedsięwzięcia, czyli elewację historycznego Hotelu Grand. To na co czekało wielu wrocławian - wiernie nam przy tym kibicując za co serdecznie dziękujemy - pokazujemy teraz od strony Dworca Głównego. Na pozostałych częściach elewacji trwają jeszcze ostatnie kosmetyczne prace, ale planujemy odsłonięcie całej elewacji już w kwietniu. Mamy wielką nadzieję, że nic nie stanie już na przeszkodzie i do Wrocławia wróci ponownie dumny Hotel Grand i razem z hotelem Piast odsłoni na nowo historyczną bramę do Wrocławia
powiedział: Piotr Wiak, wiceprezes zarządu ds. handlowych Rafin Developer we Wrocławiu

Z zewnątrz można podziwiać pięknie wykończoną elewację, która została ozdobiona płytami z piaskowca na całej powierzchni wysokiego parteru oraz pierwszego piętra. Poza tym, nie sposób przejść obok bez zauważenia wspaniałych przedwojennych detali, takich jak ornamenty, balustrady i płaskorzeźby, które dodają budynkowi wyjątkowego charakteru.

Opaski okien zdobią powtarzające się ornamenty o trapezowym kształcie, natomiast na zabytkowej fasadzie znajduje się sztukateria z odtworzonymi zdobieniami i fakturą elementów. Na piaskowcu można zobaczyć różnorodne ornamenty i zdobienia, które zostały odrestaurowane i odpowiednio zakonserwowane z ogromną dbałością o szczegóły. Kolejnym elementem ręcznie wykonanym dla inwestycji Hotel Grand są drewniane podkonstrukcje więźby zadaszenia wykuszy elewacji od strony ulicy Piłsudskiego.

Obecnie prowadzone prace


Ostatnio mieliśmy okazję śledzić postępy prac na parterze od strony ulicy Piłsudskiego. W ramach tych prac przeprowadzono montaż okien w arkadach, a także kontynuowano montaż pozostałych elementów sztukaterii, takich jak rozety i szyszki, które wkrótce zostaną pomalowane w kolorze elewacji. Rozpoczęto również instalację wentylacji oraz wykonanie nowej elewacji z piaskowca od strony ul. Kołłątaja, a planowane jest zakończenie tej pracy w najbliższym czasie. W trakcie prac wykonuje się również okablowanie pod iluminację fasady. Obecnie rusztowanie jest stopniowo demontowane, co oznacza zbliżanie się końca całego procesu remontowego.

Po zakończeniu wszystkich prac remontowych i wykończeniowych, obiekt funkcjonował będzie pod szyldem Movenpick Wrocław Grand Hotel.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.