Wrocław: Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę biurowca

2014.06.23

W poniedziałek odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod wrocławski biurowiec Dominikański, który realizuje firma Skanska. Projekt budynku przygotowała pracownia architektoniczna Medusa Group. Inwestor podpisał już także pierwsze umowy najmu.

Obecnie na budowie kompleksu trwają prace konstrukcyjne na poziomie 3. piętra obiektu A, a w budynku B rozpoczęto prace na poziomie 0. Docelowo Dominikański będzie miał siedem kondygnacji. Zakończenie budowy I etapu kompleksu zaplanowano na II kwartał 2015 roku.

Inwestor projektu podpisał już także pierwsze umowy najmu powierzchni biurowych. Firma doradcza Deloitte będzie miała w biurowcu swoją siedzibę, także lokalne oddziały Skanska przeniosą się do budynku.

Biurowiec Dominikański będzie kompleksem biurowym w standardzie klasy A, znajdującym się przy zbiegu ulic Piotra Skargi i Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu. Całkowita powierzchnia najmu to 40 tys. mkw. Na działce zakupionej przez Skanska Property Poland zachowany został zabytkowy Pałac Oppersdorfów.

Generalnym wykonawcą biurowca Dominikański jest Skanska S.A, a komercjalizacją zajmuje się Skanska Property Poland.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.