Biurowiec Dominikański we Wrocławiu w nowych rękach


2016.01.15
Autor: Urbanity.pl
Union Investment został nowym nabywcą wrocławskiego budynku biurowego Dominikański, który w 2015 roku został oddany do użytku przez firmę Skanska Property Poland. Stronie kupującej w transakcji doradzały firmy JLL i Linklaters, a sprzedającej - Colliers i Dentons.

Dominikański to nowoczesny biurowiec znajdujący się na działce przy ulicy Oławskiej 33 w centrum Wrocławia, w pobliżu Galerii Dominikańskiej. Obiekt oferuje około 40 tys. metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowej o standardzie klasy technicznej A. Biurowiec ma siedem kondygnacji naziemnych oraz dwie mieszczące się pod budynkiem.

Wśród najemców wrocławskiej inwestycji są takie firmy jak HP, Deloitte, BGŻ BNP Paribas czy PKO BP.

Leon Ballard, Dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych Nieruchomości Biurowych, JLL, komentuje:

Zakup Dominikańskiego pokazuje bardzo duże zainteresowanie inwestorów głównymi rynkami biurowymi poza Warszawą. Rozwój tych rynków jest możliwy dzięki podaży nowoczesnych, najwyższej jakości projektów biurowych, zabezpieczonych długoterminowymi umowami, zawartymi przez najemców korporacyjnych. Dostępność atrakcyjnego produktu, dobre perspektywy dotyczące popytu generują zainteresowanie inwestorów Wrocławiem, Krakowem czy Trójmiastem, jak również Łodzią, Poznaniem czy Katowicami w 2016.


Budowa Dominikańskiego ruszyła w kwietniu 2013 roku i zakończyła się w sierpniu ubiegłego roku. Za projekt architektoniczny inwestycji, która realizowana była w dwóch etapach jest pracownia Medusa Group. Generalnym wykonawcą obiektu była firma Skanska.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.