Wrocław: Biurowiec Dominikański gotowy. Wkrótce wprowadzą się najemcy


2015.08.17
Autor: Urbanity.pl
Wydane zostało ostateczne pozwolenie na użytkowanie dla wrocławskiego kompleksu biurowego Dominikański. Obecnie w środku obiektu prowadzone są już tylko prace wykończeniowe, na których funkcjonować będą przyszli najemcy. Inwestorem i generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Skanska.

Pierwsze prace budowlane na działce pomiędzy ulicami Piotra Skargi, Wierzbowej i Kazimierza Wielkiego rozpoczęły się w kwietniu 2013 roku. W maju bieżącego roku oddany został do użytku budynek A wraz z zrewitalizowanym, XVIII wiecznym Pałacem Oppersdorfów. Dzisiaj ostateczne pozwolenie na użytkowanie otrzymał również budynek B o powierzchni ponad 23 tys. mkw., co stanowi połowę powierzchni całego kompleksu. Biurowiec Dominikański łącznie oferuje 40 tys. mkw. powierzchni najmu, a użytkownicy kompleksu mogą korzystac z parkingu na 380 stanowisk.

Wrocławski kompleks jest precertyfikowany systemie LEED na poziomie Gold. Projekt inwestycji w dużej mierze kładł nacisk, aby zachęcić pracowników do ekologicznych środków transportu, dlatego w obiekcie znajduje się stacja dla rowerów wraz z szatniami i prysznicami dla cyklistów. W kompleksie są także punkty do ładowania aut elektrycznych.

Obecnie poziom komercjalizacji biurowca Dominikański wynosi ponad 70 procent. Największym najemcą kompleksu będzie firma HP Global Business Center, która zajmie 16,4 tys. mkw. Firma wprowadzi się do obiektu w listopadzie bieżącego roku.

Projekt architektoniczny powstał na deskach pracowni medusa group. Inwestorem, jak i generalnym wykonawca jest firma Skanska.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.