Warbud z kontraktem na realizację kompleksu Wroclavia

2015.06.22

Generalnym wykonawcą kompleksu handlowo-usługowo-rozrywkowego wraz z budynkami biurowymi i podziemnym dworcem autobusowym została firma Warbud. Wartość realizacji inwestycji Wroclavia wynosi około 220 mln euro.

Wroclavia będzie wielofunkcyjnym kompleksem, który łączył będzie w sobie funkcje handlowo-usługową, biurową, rozrywkową, a to wszystko zintegrowane będzie z podziemnym dworcem autobusowym o powierzchni 5000 metrów kwadratowych.

Inwestycja powstanie na działce przy ulicy Suchej, gdzie mieścił się dawny dworzec autobusowy. Po wyburzeniu obiektu rozpoczęła się budowa centrum handlowego z częścią biurową o powierzchni 71 tys. mkw. W galerii funkcjonować będzie 200 sklepów, największe kino we Wrocławiu wraz z pierwszym w mieście IMAX-em. Dla zmotoryzowanych przygotowany zostanie parking samochodowy na 2300 stanowisk.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia IMB Asymetria Architekci. Wystrój wnętrz przygotowała paryska pracownia Saguez&Partners. Inwestorem jest spółka Unibail-Rodamco.

Inwestycja o wartości około 220 mln euro zostanie zrealizowana do października 2017 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.