Ultra Nova: Ruszyła budowa loftów i apartamentów we Wrocławiu

2017.01.18

RED Real Estate Development rozpoczął budowę dwóch budynków apartamentowych Ultra Nova, które są realizowane w ramach drugiego etapu wrocławskiej inwestycji Nowa Papiernia. Generalnym wykonawcą została firma Dorbud S.A.

W ramach dwóch budynków inwestycji Ultra Nova powstanie 156 wysokich soft loftów i apartamentów z oryginalnym wykończeniem. Na działce, na której powstają nowe obiekty, rozebrano stary budynek przy ulicy Pułaskiego 34.

Obecnie trwają roboty ziemne, a do końca bieżącego miesiąca, wykonawca będzie pracował nad zabezpieczeniem ścian wykopów i budynków sąsiednich. W następnych miesiącach ruszą prace związane z wykonywaniem stanu zero, który ma zostać osiągnięty na przełomie marca i kwietnia, a stan surowy otwarty we wrześniu br.

W dwóch budynkach znajdzie się łącznie 156 mieszkań o powierzchniach od 38 do 95 metrów kwadratowych.

Generalnym wykonawcą inwestycji Ultra Nova jest firma Dorbud S.A., która planuje zakończyć prace budowlane w marcu 2018 roku. Pierwsi mieszkańcy będą mogli się wprowadzić do budynków w drugim kwartale przyszłego roku.

Nowa Papiernia to kompleksowe osiedle z loftami i wysokimi mieszkaniami we Wrocławiu. W ramach drugiego etapu powstać ma również Kamienica Pod Pelikanem, która uzupełni przestrzeń pomiędzy istniejącą zabudową przy ulicy Kościuszki 130. W budynku znajdzie się 15 mieszkań typu studio o wysokości 2,76 m.

Za projekt architektoniczny Ultra Novej i Kamienicy Pod Pelikanem odpowiada pracownia AP Szczepaniak.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • misio
    Gość
    2017-01-25 12:04:01
    NO to Jeśli ktoś zna firmę Dorbud to wie, że tego nie zrobi

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.