Gotowa Kamienica Pod Pelikanem kompleksu Nowa Papiernia

2020.03.26

Zakończyła się realizacja ostatniego etapu wrocławskiego kompleksu mieszkalnego Nowa Papiernia na Przedmieściu Oławskim. Gotowa jest już do zamieszkania Kamienia Pod Pelikanem.

W ostatnim etapie Nowej Papierni wzniesiona została kameralna Kamienica Pod Pelikanem, której wygląd wzorowany był na jej poprzedniczce z XIX wieku. Czynszowy budynek z 1861 roku został wyburzony po tym, jak popadł w ruinę. Teraz nowa kamienica wypełniła lukę w pierzei ulicy Kościuszki.

W pierwszym etapie Nowej Papierni zostały zmodernizowane dwa budynki po fabryce papieru i drukarni, które pochodzą z XIX wieku. W następnej fazie projektu wybudowany został trzeci budynek w podobnej stylistyce. Latem 2019 roku do użytku oddane zostały budynki apartamentowe.

Zrekonstruowana Kamienica Pod Pelikanem to 6-kondygnacyjny obiekt, w którym znajduje się jedynie 15 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 33 do 38 mkw. Wnętrza są wysokie na ponad 2,7 m. Od strony ulicy powstały również lokale usługowe. Wnętrze kamienicy utrzymane jest w modnej biało-czarnej kolorystyce. Czarne drzwi, do tego biały klinkier i czarne tynki betonowe imitujące marmur na klatce schodowej, tak żeby zachować spójność kompozycji.

Za projekt architektoniczny kompleksu Nowa Papiernia odpowiada AP Szczepaniak z Wrocławia. Deweloperem jest spółka RED Real Estate Development.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.