Przedmieście Oławskie zyskało Kamienicę Pod Pelikanem

2019.08.05

Dobiega końca realizacja kameralnej inwestycji we Wrocławiu - Kamienica Pod Pelikanem na Przedmieściu Oławskim.

Kamienica Pod Pelikanem wypełniła lukę w pierzei przy ulicy Kościuszki na wrocławskim Przedmieściu Oławskim. Inwestycja osiągnęła właśnie stan surowy, a niebawem rozpoczną się prace przy fasadzie, która wyglądem przypominać ma jej dawny wystrój. Wewnątrz obiektu trwają prace wykończeniowe, głównie w części wspólnej budynku.

Inwestycja powstaje w miejscu zrujnowany budynku, który stał na tej działce jeszcze kilka lat temu. Pierwowzorem obiektu jest kamienica Zum Pelikan wybudowana w drugiej połowie XIX w. Budynek łączył elementy neorenesansowe i neogotyckie. Za projekt Kamienicy Pod Pelikanem odpowiada pracownia AP Szczapaniak.

Wizytówką kamienicy będzie nie tylko odtworzona fasada, ale także części wspólne wewnątrz budynku. Będą utrzymane w modnej biało-czarnej kolorystyce. Architekci odeszli od drzwi drewnianych. Pod Pelikanem są w kolorze czarnym. Do tego biały klinkier i biało-czarna imitacja marmuru na klatce schodowej, tak żeby zachować spójność kompozycji. – Chcieliśmy nieco odejść od ceglanego koloru dominującego w Nowej Papierni, aby kamienica miała indywidualny styl – tłumaczy Małgorzata Komadowska, architekt wnętrz Nowej Papierni.

Kamienica Pod Pelikanem oferuje 15 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 32 do 36 mkw. Na parterze budynku znajdą się dwa lokale usługowe. Sprzedaż mieszkań ruszyła w czerwcu. W ofercie przedsprzedażowej ceny zaczynają się od 324 tys. zł.

Całość ma być gotowa jesienią tego roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.