Na Przedmieściu Oławskim powstanie kamienia "Pod Pelikanem"

2016.11.07

W sprzedaży znajdują się już mieszkania, które powstaną w miejscu historycznej kamienicy "Pod Pelikanem" na wrocławskim Przedmieściu Oławskim. Inwestorem jest firma RED Real Estate Development, a projekt architektoniczny przygotowała pracownia AP Szczepaniak.

Kamienica "Pod Pelikanem" będzie 7-kondygnacyjnym budynkiem z 15 mieszkaniami i dwoma lokalami handlowo-usługowymi na parterze i pierwszym piętrze obiektu. W sprzedaży znajdują się lokale typu studio o powierzchni od 33 do 38 metrów kwadratowych. Ceny mieszkań rozpoczynają się od 329 tys. zł.

Dawna kamienica Pod Pelikanem wybudowana została w 1861 roku. Budynek był nawet wpisany do ewidencji zabytków, jednak zły stan techniczny nie pozwalał na dalsze użytkowanie obiektu. W 2011 roku wojewódzki konserwator zabytków wykreślił kamienicę z ewidencji, co pozwoliło na jej rozbiórkę.

Właścicielem działki przy ulicy Kościuszki 130 jest RED Real Estate Development, który po gruntownych badaniach uwzględni w projekcie elementy elewacji, przede wszystkim fasadę, którą można było podziwiać przez ponad 100 lat.

Zakończenie budowy planowane jest na drugi kwartał 2018 roku.

Kamienica Pod Pelikanem wpisuje się w drugi etap osiedla Nowa Papiernia - Ultra Nova.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.