Trwają prace konstrukcyjne na budowie kamienicy Pod Pelikanem

2019.01.08

Na wrocławskim Przedmieściu Oławskim trwa rekonstrukcja czynszowej kamienicy Pod Pelikanem. W 6-kondygnacyjnym obiekcie znajdzie się 15 mieszkań.

Przy ulicy Kościuszki trwa budowa 6-kondygnacyjnej kamienicy Pod Pelikanem, w której znajdzie się 15 niewielkich mieszkań jednopokojowych z aneksem kuchennym o zróżnicowanych metrażach od 33 do 38 mkw., a na parterze obiektu znajdą się 2 lokale usługowe. Mieszkania będą miały wysokość do 2,7 m.

Obecnie na działce inwestycji trwają prace konstrukcyjne. Gotowy jest strop nad parterem i stawiane są ściany kolejnej kondygnacji. Kamienica Pod Pelikanem będzie częścią osiedla Nowa Papiernia.

Projekt architektoniczny powstał w pracowni AP Szczepaniak. Inwestorem jest RED Development.

Projekt kamienicy czynszowej Pod Pelikanem powstał w 1861 roku. W ciągu następnych lat XIX i XX wieku budynek kilkakrotnie przechodził niewielkie przebudowy. W 1937 roku wyremontowano go i poważnie przekształcono, pozbawiając detalu architektonicznego i dekoracji. Z upływem lat dom zaczął popadać w ruinę. Jego zły stan techniczny wymusił wykwaterowanie mieszkańców w 2000 roku, wykreślenie kamienicy z ewidencji zabytków i rozbiórkę budynku, która rozpoczęła się w 2012 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.