Jest pierwszy najemca budowanego biurowca Dominikański

2014.02.05

Pierwszym najemcą budowanego w centrum Wrocławia biurowca Dominikański została firma doradcza Deloitte. Inwestorem oraz jednym z najemców jest Skanska Property Poland. Inwestycja realizowana jest w dwóch etapach, a oddanie pierwszego zaplanowano na drugi kwartał 2015 roku.

Firma Deloitte zajmie w wrocławskim biurowcu 1335 mkw., a wprowadzi się w październiku 2015 roku. Firmę w procesie negocjacji reprezentował Knight Frank. Wrocławskie oddziały Skanska zajmą w budynku prawie 2.400 m kw.

Biurowiec Dominikański budowany jest przy skrzyżowaniu ulic Piotra Skargi, Wierzbowej i Oławskiej w centrum Wrocławia. Budynek zaoferuje biura w standardzie klasy A o łącznej powierzchni około 40 tys. mkw. Powierzchnie poszczególnych pięter kształtują się od 5.300 do 6.100 m kw. Biurowiec dysponował będzie także podziemnym 2-poziomowym parkingiem samochodowym na 372 auta.

Obecnie na terenie budowy trwa wylewanie płyty fundamentowej pod oba etapy inwestycji. Stoją już ściany zewnętrzne na poziomie -2 budynku pierwszego.

Za projekt biurowca odpowiada biuro architektoniczne Medusa Group. Generalnym wykonawcą jest Skanska SA., a za komercjalizację odpowiada Skanska Property Poland.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.