Ruszył montaż membrany na stadionie we Wrocławiu

2011.02.01

Pierwsza część membrany, zamontowana na zachodniej trybunie stadionu zostanie zawzorcowana w czwartek, 3 lutego. Inżynierowie spółki Wrocław 2012 sprawdzą, czy jest ona zgodna z projektem przygotowanym przez firmę JSK. Jeśli wszystkie testy przebiegną zgodnie z planem, inżynierowie dadzą zielone światło na kontynuowanie prac.

Na razie membrana została rozwieszona i trwają prace przy jej naciąganiu na stalową konstrukcję okalającą obiekt.

Włókna do produkcji membrany wytwarzane są w Niemczech w Leverkusen, a całość na Węgrzech produkuje renomowana firma Graboplan. Wcześniej, Graboplan wykonał m.in. fasadę na stadionie Allianz Arena w Monachium, powłokę dachu na Stadionie Olimpijskim w Berlinie, czy tkał membranę dla stadionu w Busan w Korei Południowej budowanego na Mistrzostwa Świata w Korei Południowej w 2002 roku.

Na razie membrana ma jasno brązową barwę. Jednak po upływie około pół roku, poprzez działanie promieni UV będzie śnieżnobiała.

Po wybudowaniu obiektu, membrana z włókna szklanego i teflonu, poprzez zastosowanie specjalnego oświetlenie będzie mogła świecić w różnych barwach, np. gdy na stadionie swój mecz będzie rozgrywała reprezentacja Polski powłoka zostanie podświetlona na biało- czerwono, jeśli na boisko wybiegną piłkarze Śląska, stadion rozświetli się w barwach klubu: zielono-biało-czerwonych.

Źródło: 2012.wroc.pl

Inne wiadomości o Stadion Miejski

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.