Nie galeria handlowa, ani mieszkania. Co powstanie przy stadionie we Wrocławiu?


2020.12.08
Autor: Urbanity.pl
Arkop Deweloper stał się właścicielem dwóch działek przy stadionie miejskim we Wrocławiu, za które zapłacił 4 mln 550 tysięcy złotych. Znamy już plany inwestora dotyczące tego terenu.

Dwie połączone działki o powierzchni 6 937 mkw, znajdują się u zbiegu alei Śląskiej i ulicy Królewieckiej, między Stadionem Wrocław i Autostradową Obwodnicą Wrocławia. Cena wywoławcza wyniosła 3 mln 50 tysięcy złotych, a najwyższą kwotę, 4 mln 550 tysięcy złotych wyłożył Arkop Deweloper.

Wiadomo już, że deweloper zamierza wybudować na zakupionym terenie kompleks biurowo-usługowy oraz stację benzynową. Możliwe, że na działce pojawi się także pełnowymiarowy hotel. Biurowiec będzie miał nie więcej niż sześć i nie mniej niż trzy kondygnacje. Według zapowiedzi przedstawicieli firmy Arkop Deweloper nowa inwestycja ma stać się wizytówką Wrocławia.

Obecnie inwestor przygotowuje się do przeprowadzenia konkursu weryfikacyjnego na koncepcję inwestycji. Pod koniec pierwszego kwartału 2021 roku wyłonione ma zostać biuro projektowe, które stworzy projekt. Pierwsze prace budowlane nastąpią nie szybciej, niż za półtora roku. Inwestycja ma być gotowa w połowie 2024 roku.

Inne wiadomości o Stadion Tarczyński Arena, Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Arkop Krzysztof Pianowski

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.