Stadion Tarczyński Arena z największą instalacją fotowoltaiczną we Wrocławiu


2022.07.14
Autor: Piotr Maślak
1240 paneli fotowoltaicznych, ponad 550 MWh rocznie, redukcja dwutlenku węgla o ponad 420 ton rocznie i obszar 2/3 boiska piłkarskiego - tak prezentuje się największa instalacja fotowoltaiczna we Wrocławiu, która zainstalowana zostanie na stadionie Tarczyński Arena.

"Zielona energia" z paneli fotowoltaicznych na stadionie Tarczyński Arena pozwoli zaspokoić prawie połowę rocznego zapotrzebowania spółki Stadion Wrocław na energię elektryczną. Podpisana została właśnie umowa z wykonawcą - firmą Inplag sp. z o. - która we wrześniu rozpocznie montaż paneli, a całość ma być gotowa w grudniu br. Wartość inwestycji to 2,3 mln zł.

Instalacja fotowoltaiczna na miejskim stadionie składała się będzie z 1240 paneli o mocy 485 W każdy, które wyprodukują rocznie ponad 550 MWh. Farma zajmie obszar porównywalny do 2/3 boiska piłkarskiego i będzie to największa tego typu instalacja we Wrocławiu.

Panele zamontowane zostaną na najwyższej kondygnacji parkingu wielopoziomowego przy Tarczyński Arenie Wrocław. Zwrot inwestycji ma nastąpić najpewniej po trzech latach od montażu i uruchomienia farmy.

Instalacja zajmie miejsce postojowe dla 264 samochodów, jednak dzięki wcześniejszej reorganizacji parkingu pod esplanadą - w lipcu 2022 r. udostępniono 1196 dodatkowych miejsc.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.