Rosną wrocławskie Bulwary Książęce. Stan zero już gotowy


2017.03.28
Autor: Urbanity.pl
Wrocławska inwestycja Bulwary Książęce, która realizowana jest na działce przy ulicy Księcia Witolda, osiągnęła "stan zero". Inwestorem projektu jest firma BPI Polska.

Na budowie apartamentowca, gotowe są już dwie kondygnacje podziemne wraz z płytą fundamentową. Ze względu na położenie Bulwarów Książęcych, wykop pod poziomy podziemne inwestycji zostały zabezpieczone przed wodą przez zastosowanie palisady żelbetowej z pali CFA.

Kolejnym zabezpieczeniem jest płyta fundamentowa oraz ściany kondygnacji podziemnych, które wykonane zostały z nowoczesnej technologii tzw. białej wanny wykorzystującej beton monolityczny nieprzepuszczający wody.

Bulwary Książęce to nowoczesny kompleks, powstający pomiędzy dwoma ramionami Odry. Inwestycja połączy funkcję mieszkalną z handlowo-usługowa.

Pierwszy etap inwestycji to 175 mieszkań w metrażach od 27 do 128 metrów kwadratowych w 7-kondygnacyjnym budynku. W sprzedaży dwa typy lokali - Comfort o wysokości 2,68 m oraz apartamenty Prestige o wysokości 2,82 m.

Mieszkańcy kompleksu będą mieli wewnętrzne patio ze strefą zabaw dla dzieci. Komórki lokatorskie i miejsca postojowe znajdą się w 2-kondygnacyjnej hali garażowe. Poniżej zabudowy mieszkalnej powstanie piesza ulica handlowa realizowana według konwencji convenience street mall ze sklepami, restauracjami, i kawiarniami.

BPI Polska prowadzi również rozmowy z miastem w sprawie rozbudowy infrastruktury drogowej wokół inwestycji.

Komentarze


  • Wrocławianin
    Gość
    2017-03-29 06:20:25
    Straszne te budynki są jak na ścisłe centrum to taka architektura jednak powinna zostac zweryfikowana przez konserwatora zabytów I jakiegoś historyka aby chociaz troche nawiązać do strarej zabudowy która ma ponadczasowy character bo to co buduja bedzie juz straszyć za kilka lat - taka jest dzika deweloperka w Polsce tanio I byle zarobic!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.