Bulwary Książęce zmieniają oblicze Kępy Mieszczańskiej

2020.04.02

Dobiega końca realizacja inwestycji Bulwary Książęce na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej. Kompleks mieszkalny to prestiżowa inwestycja BPI Real Estate Poland.

Bulwary Książęce to dwuetapowa inwestycja mieszkalno-usługowa na Kępie Mieszczańskiej. Pierwszy etap kompleksu został oddany już do użytku, natomiast realizacja drugiego dobiega końca.

W bieżącym etapie inwestycji powstało łącznie 190 mieszkań o metrażach od 27 do 105 mkw. Poziom sprzedaży osiągnął już 91 proc., a w ofercie pozostały ostatnie wolne lokale.

W ramach budowy Bulwarów Książęcych zrewitalizowana została również ulica Księcia Witolda, która zyskała nasadzenia drzew wzdłuż inwestycji. Zasadzone drzewa poza funkcją estetyczną, przyczynią się także do zacienienia deptaku znajdującego się przy ulicy Księcia Witolda.

Zmiana okolicy tej części Wrocławia to również remont Mostów Pomorskich, po zakończeniu którego stanie się jednym z najpiękniejszych deptaków w mieście. W związku z remontem mostów skrzyżowanie z ulicą Księcia Witolda zmieni się w deptak. Całość zyska funkcję promenady po zakończeniu realizacji nowych chodników, torowiska i przystanku tramwajowego oraz oświetlenia od strony ulicy Pomorskiej.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • wroclove
  Gość
  2020-04-02 16:28:34
  niestety to prawda. Te "bulwary" zmienią niepowtarzalny widok na pn.-zach. przedmieście. Trochę lepsze materiałowo bloczki, ze starówki straszny kicz. Miejsce genialne, które powinno gościć świetną architekturę, nieodwracalnie spaprane przez deweloperkę. Kontrast jakości projektowania ze staromiejskim, niemieckim niedalekim otoczeniem gigantyczny. Na szczęście przy moście Sikorskiego powstaje trochę lepszej architektury, chociaż poziom bardzo nierówny. Ilościowo gonimy Europę, a ja wolałbym mniej ale pięknie, bo to zostaje na długo...

 • WERTO
  Użytkownik
  2020-04-03 06:42:19
  Gdyby ten teren został zabuduwany tak jak Wyspa Spichrzów w Gdańsku to moża było by powiedzieć i o prestiżu i unikalnej architekturze. Natomiast to co wyudowano we Wrocławiu to nic nadzwyczajnego kolejne kwadratowe klocki bez stylu, gustu , efektu WOW. Nie ma w nich nic co by przykuwało jakoś szczególnie uwagę i miało charakter ponadczasowy. To co zwala z nóg to chyba tylko cena za m2!!!!!!!!!!!!!!

 • WERTO
  Użytkownik
  2020-04-03 06:48:25
  Do Architektów takich gniotów jak te Bulwary... Jak chcecie aby to co wychodziło z pod waszej reki miało styl to proszę się przejechać do Głogowa i zobaczyć jak wygląda tam starówka po całkowitym zrównaniu z ziemią za czasów II wojny i z takich miejsc czerpać inspiracje do zabudowy takich miejsc które sąsiadują z historyczną zabudową Starego Miasta we Wrocławiu - to by miało sens, a takie projekty to moża realizować na Kozanowie, Popowicach i Nowym Dworze bo tam by się wkomponowały w istniejącą zabudowę i by by pasowały!!!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.