Powstaje biurowiec we Wrocławiu, do którego będzie można dopłynąć


2021.02.04
Autor: Urbanity.pl
Trwa rewitalizacja dawnego budynku Wydziału Farmacji Akademii Medycznej we Wrocławiu, w którym po zakończeniu oferowana będzie nowoczesna przestrzeń biurowa.

Biurowiec L’Uni, który mieścił się będzie w neorenesansowym budynku dawnego Wydziału Farmacji Akademii Medycznej z 1866 roku. Inwestycja zlokalizowana jest w obszarze Starego Miasta przy ulicy Grodzkiej 9, w sąsiedztwie Uniwersytetu Wrocławskiego. Nazwa budynku nawiązuje do francuskiego słowa „L’Université”, które nierozerwalnie łączy się z historią tego miejsca.

W połowie 2020 roku rozpoczęły się pierwsze prace rewitalizacyjne, które prowadzone są pod okiem konserwatora zabytków. Przyszli pracownicy biurowca będą mieli wyjątkowy widok na Odrę i m.in. Wyspę Słodową. W ramach inwestycji przywrócony ma zostać dawny blask obiektu oraz połączenie historycznej architektury z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Biurowiec L’Uni zaoferuje łącznie około 3 600 metrów kwadratowych powierzchni biurowej do wynajęcia. Górna kondygnacja dawnego Wydziału Farmacji Akademii Medycznej zyska przeszklenie umożliwiające podziwianie panoramy mostów Uniwersyteckich, Tamki i Wyspy Słodowej. Dodatkowo biurowiec będzie absolutnie wyjątkowym miejscem na mapie Wrocławia, ponieważ do budynku będzie można również dopłynąć, cumując przy pobliskiej marinie.

Komercjalizacją biurowca zajmuje się Knight Frank, natomiast projekt architektoniczny przygotowało biuro Maćków Pracownia Projektowa. L’Uni zostanie oddane do użytku w II kwartale 2022 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.