We Wrocławiu powstaje biurowiec z rozwiązaniami zastosowanymi w Europie jedynie w Londynie

2021.07.20

Trwa rewitalizacja dawnego wydziału Farmacji Akademii Medycznej we Wrocławiu, który po jej zakończeniu oferował będzie nowoczesną przestrzeń biurową. Zakończył się właśnie kolejny etap inwestycji.

Inwestycja L’UNI oferowała będzie przestrzeń biurową, która łączyła będzie autentyczne zabytkowe elementy z nowoczesną myślą projektową. Obiekt przechodzi właśnie rewitalizację, w ramach której zostanie całkowicie zmodernizowany i wykończony w najwyższym standardzie.

Dawny budynek wydziału Farmacji Akademii Medycznej we Wrocławiu zlokalizowany jest w centrum miasta, w sąsiedztwie rzeki i Wyspy Słodowej. Nowy biurowiec będzie miał wysokie pomieszczenia, duże okna, a także wszystkie niezbędne udogodnienia dedykowane obiektom biurowym - klimatyzację, kontrolę dostępu, system BMS, światłowód, otwierane okna czy infrastrukturę dla rowerzystów.

W ramach inwestycji budynek nadbudowany zostanie o szklany dach, co sprawi, że ostatni poziom biurowca będzie w pełni funkcjonalny, a pomieszczenia będą miały doskonały widok.

„Koniec prac nad elementami konstrukcyjnymi budynku L’UNI, a także stworzenie konstrukcji pod przeszklony dach to ważny etap projektu rewitalizacji. Szkło, zostanie pokryte ceramicznym nadrukiem. To nowatorskie rozwiązanie pozwoli podkreślić zabytkowy charakter inwestycji i zachować historyczny charakter elewacji. Jedyne podobne rozwiązanie nadruku z gradientem w Europie zastosowano w Londynie” - mówi Waldemar Weintritt, Project Engineer w firmie doradczej JP Weber, która zarządza projektem rewitalizacji budynku.

W lipcu dobiegną końca prace związane ze stanem surowym obiektu. Wewnątrz rozpoczęły się prace instalacyjne i wykończeniowe. Z kolei na zewnątrz, od strony ulicy Szewskiej niebawem będzie można podziwiać odrestaurowane tynki i elementy sztukatorskie, z kolei na fasadzie przy ulicy Grodzkiej prace nabierają tempa, wkrótce rozpocznie się renowacja zabytkowych rzeźb, czyli popiersi na zwieńczeniu pilastrów.

Biurowiec L’UNI to około 3 600 m kw. powierzchni biurowej do wynajęcia , a dzięki współpracy z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, najemcy będą mieć do dyspozycji aż 38 miejsc parkingowych na kondygnacji -2. Inwestycja zostanie oddana do użytku w połowie 2022 roku.

Projekt rewitalizacji to zasługa Maćków Pracownia Projektowa, natomiast generalnym wykonawcą jest firma “Oz-Bud” Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe. Projektem zarządza firma doradcza JP Weber. Nadzór inwestorski pełni firma Prime Project.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Biurowiec L’Uni

Komentarze


 • obs
  Gość
  2021-07-20 17:44:53
  to jak powstanie następny biurowiec w moskwie to pewnie zachwycą się . ze to trzeci po londynie. wrocławiu

 • Bbartek
  Gość
  2021-07-21 09:14:32
  Aż 38 miejsc parkingowych :D

 • Fuj
  Gość
  2021-07-21 14:26:14
  Otwierane okna! No,no...
  Mają fantazję ci architekci.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.