Dawna farmacja na Starym Mieście zapełnia się najemcami


2023.02.23
Autor: Bartosz Motorek
Dawny budynek Wydziału Farmacji Uniwersytetu Medycznego w obszarze Starego Miasta we Wrocławiu przeszedł metamorfozę. Neorenesansowy budynek od września 2022 roku oferuje nowoczesne biura z wyjątkowym widokiem na Odrę oraz most Uniwersytecki, Tamkę i Wyspę Słodową.

L'UNI to obecnie nowoczesny biurowiec w murach dawnego Wydziału Farmacji Uniwersytetu Medycznego na wrocławskim Starym Mieście. We wrześniu 2022 roku zakończyła się przebudowa i remont neorenesansowego obiektu z 1866 roku. Swoje biura ulokowały tutaj m.in. Edge One Solutions, JP Weber oraz LC Capital.

Jednym z najemców jest polska firma LC Capital założona w 2020 roku, której działalność skupia się na sektorze funduszy alternatywnych i dedykowanych instrumentów inwestycyjnych. We wrocławskim biurowcu spółka wynajęła około 300 mkw. powierzchni. Kolejnym najemcą została firma z sektora IT - Edge One Solutions. Działalność spółki opiera się na definiowaniu, projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań technologicznych dla klientów. Swoją ofertę opiera na doświadczonych zespołach IT, które specjalizują się działaniach dla różnych branż, m.in. gamingowej, e-commerce, bankowej, finansowej i produkcyjnej. W L'UNI zajmuje około 200 mkw. powierzchni. Ostatni z najemców to firma doradcza JP Weber, która kompleksowo zarządzała projektem i od stycznia 2023 r. również wprowadziła się do biurowca, gdzie zajmuje około 560 mkw.

Projekty rewitalizacyjne nigdy nie należą do prostych, ale za to dają wiele satysfakcji, kiedy z przysłowiowego brzydkiego kaczątka wyrasta łabędź. Jesteśmy bardzo dumni z tego jak wygląda i co oferuje L’UNI. Dowodem tego, że inwestycja jest atrakcyjnym produktem są kolejne umowy z najemcami. Ze swojej strony dołożymy wszelkich starań do tego, żeby każda firma czuła się dobrze w naszym budynku
powiedział: Grzegorz Piechowiak, Partner Zarządzający w JP Weber

Biurowiec L'UNI dostarczył na wrocławski rynek 3 600 mkw. powierzchni do pracy. Nazwa budynku nawiązuje do francuskiego słowa „L’Université”. Rewitalizacja obiektu skupiła się na możliwie jak największym zachowaniu historycznych detali, które wyróżniają ten budynek oraz zapewnieniu najemcom powierzchni wyposażonej we wszystkie niezbędne udogodniania oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację biurowca jest firma Knight Frank.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.