Kolejny etap prac przy biurowcu Nowy Targ

2018.03.22

Skanska wmurowała kamień węgielny pod swój wrocławski projekt biurowy o nazwie Nowy Targ. Inwestycja, która powstaje przy ulicy Św. Katarzyny zostanie oddana do użytku w III kwartale 2019 roku.

Biurowiec Nowy Targ to szósty projekt biurowy firmy Skanska we Wrocławiu. W samym centrum Wrocławia, powstaje inwestycja o powierzchni najmu na poziomie prawie 22 000 metrów kwadratowych, na której będzie docelowo pracowało nawet 2 500 pracowników.

Parter biurowca zostanie zagospodarowany pod kawiarnie, lokale usługowe, a także dwukondygnacyjna restauracja z antresolą oraz wewnętrzne, zielone patio. Atrakcją Nowego Targu będą tarasy widokowe na ostatnich piętrach.

Z uwagi na wyjątkową lokalizację w obrębie Starego Miasta, staraliśmy się zaprojektować budynek ponadczasowy o unikalnej fasadzie betonowo aluminiowej, jednocześnie pełen innowacji wewnątrz. Komfort użytkownika jest dla nas niezwykle istotny, dlatego po raz pierwszy w mieście regionalnym zastosujemy system belek chłodzących. Pracownicy i goście najemców otrzymają dostęp do aplikacji mobilnej, a do budynku i na parking dostaną się bez konieczności używania tradycyjnej karty, za pomocą kodu QR. Chcemy również wykorzystać autorskie oprogramowanie dla najemców Connected by Skanska, które integruje w smartfonie innowacje ułatwiające korzystanie z budynku i powierzchni biurowej
powiedział: Mariusz Kruk, dyrektor regionalny biurowej spółce Skanska w Polsce

Nowy Targ będzie certyfikowany w systemie LEED na najwyższym, platynowym poziomie. Za projekt architektoniczny odpowiada Maćków Pracownia Projektowa. Inwestycja będzie gotowa w III kwartale 2019 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Biurowiec Nowy Targ, Skanska, Maćków Pracownia Projektowa

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.