Skanska sprzedaje trzy biurowce w Polsce

2019.09.05

Nowy Targ we Wrocławiu i High5ive w Krakowie zostały właśnie sprzedane funduszom nieruchomości zarządzanym przez Credit Suisse Asset Management Global Real Estate.

Sprzedaż Nowego Targu i High5ive to pierwsza transakcja zawarta między firmą Skanska, a funduszami nieruchomości zarządzanymi przez Credit Suisse Asset Management Global Real Estate. Łączna powierzchnia najmu w sprzedanych biurowcach wynosi około 60 300 mkw., w tym 22 800 mkw. w inwestycji Nowy Targ i 37 500 mkw. w High5ive.

Nowy Targ to nowoczesny, 7-kondygnacyjny budynek biurowy, który powstał w centrum Wrocławia. Inwestycja, która oddana została do użytku w lipcu br., oferuje 22 800 mkw. powierzchni biurowej brutto. Wśród najemców biurowca są takie firmy jak Tillberg Design of Sweden oraz SpyroSoft SA. Ostatnie lokale parterowe są w procesie komercjalizacji. Nowy Targ może się pochwalić certyfikatem Green Building i ubiega się o LEED Platinum.Z kolei w krakowskim kompleksie High5ive sprzedane zostały budynki trzeci i czwarty, które oddane zostaną do użytku odpowiednio w pierwszym kwartale 2020 roku i czwartym kwartale 2019 roku. Inwestycja powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie dworca głównego i centrum handlowego Galeria Krakowska. Dwa sprzedane biurowce, które powstają w ramach drugiego etapu oferują łącznie 37 500 mkw. powierzchni do wynajęcia. Oba budynki High5ive powstają zgodnie z wytycznymi certyfikatów LEED Platinum.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.