Biurowiec Nowy Targ rośnie we Wrocławiu


2017.06.26
Autor: Urbanity.pl
Skanska Property Poland wreszcie zaprezentowała szczegóły wrocławskiej inwestycji biurowej Nowy Targ, która powstaje w centrum Wrocławia. Jest to już szósty projekt tej firmy w stolicy Dolnego Śląska.

Ruszyła budowa nowoczesnego biurowca Nowy Targ, który powstaje w sąsiedztwie placu Nowy Targ tuż obok Urzędu Miasta. Budynek liczył będzie siedem kondygnacji naziemnych, na których rozplanowano około 22 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowo-usługowej. W obiekcie będzie mogło pracować łącznie nawet 2 500 pracowników.

Biurowiec nawiązywać ma do znajdującego się obok placu Nowy Targ, dawnego punktu kupieckiego miasta. Na parterze budynku zaprojektowane zostały kawiarnie i lokale usługowe otwarte na ulicę Świętej Katarzyny. Ostatnie piętro inwestycji zostało zagospodarowane pod tarasy z widokiem na panoramę miasta.

Pod Nowym Targiem znajdzie się 2-poziomowa hala garażowa na 188 miejsc parkingowych. Biurowiec realizowany jest z najwyższymi standardami zrównoważonego budownictwa. Poza certyfikatem LEED na poziomie Platinum, będzie również ubiegał się o certyfikat "Obiekt bez Barier".

Za projekt architektoniczny odpowiada Maćków Pracownia Projektowa. Najemcy będą mogli się wprowadzić do wrocławskiego biurowca Nowy Targ na przełomie II i III kwartału 2019 roku.

Inne wiadomości o Biurowiec Nowy Targ, Skanska, Maćków Pracownia Projektowa, Skanska Property Poland

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.