Ważna inwestycja w sferze kultury w Szczecinie. Będzie to najnowocześniejszy tego typu obiekt w mieście


2021.08.25
Autor: Urbanity.pl
Ogłoszony został przetarg na budowę oraz wyposażenie Mediateki na szczecińskim Prawobrzeżu, która będzie pierwszym tego typu obiektem w mieście planowanym od podstaw.

Prawobrzeżna część Szczecina zyska nową inwestycję w sferze kultury. Na działce w rejonie ulic Iwaszkiewicza i Dąbrowskiej powstanie Mediateka, w której znajdzie się m.in. wypożyczalnia książek, czytelnia, sala multimedialna i przestrzeń wystawiennicza. Szczecińskie TBS ogłosiło właśnie przetarg na budowę oraz wyposażenie.

Mediateka będzie pierwszym tego typu obiektem w Szczecinie planowanym od podstaw - od konkursu architektonicznego po budowę i jednocześnie najnowocześniejszym. Nowa filia Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie wykonana „pod klucz” i składała się będzie z trzech połączonych ze sobą segmentów. Łączna powierzchnia użytkowa wyniesie 2 000 mkw.

Szczecińska biblioteka składała się będzie z trzech segmentów - budynek czytelni "A", który będzie miejscem z funkcją wypożyczalni zbiorów, a także miejscem spotkań lub pracy. Przewidziano również stanowiska komputerowe, odsłuchu oraz miejsca do pracy dla osób ze specjalnymi wymaganiami. Nad holem wejściowym zaplanowano otwarty taras, który będzie pełnił także funkcję zewnętrznej sceny z miejscem przeznaczonym na widownię.

W najmniejszej części budynku („B”) zaplanowano m.in. zaplecze sanitarne i szatniowe, niewielką salę projekcyjną oraz sale multimedialne do gry na konsolach oraz sale muzyczne do gry na instrumentach. Ostatnia część - "C" - to sala spotkań na prawie 200 osób, która składała się będzie z kaskadowej widowni z fotelami zamontowanymi na stałe oraz z płaskiej części mogącej pełnić funkcję sceny.

Za projekt architektoniczny odpowiadają szczecińscy architekci Karol Barcz i Kamila Buczkowska. Wykonawca Mediateki będzie miał 508 dni na realizację zamówienia, licząc od momentu przekazania terenu budowy.

Inne wiadomości o Mediateka

Komentarze


  • Mieszkaniec
    Gość
    2021-08-27 08:32:28
    A gdzie prezydent Krzystek zaplanował parking dla osób które będę odwiedzać ten obiekt? Ten który jest obok służy mieszkańcom i tak zwykle brakuje tam miejsc.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.