Rusza realizacja nowej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie


2022.01.12
Autor: Urbanity.pl
W ciągu półtora roku powstać ma nowa inwestycja kultury na mapie Szczecina. W prawobrzeżnej części miasta wybudowana zostanie Mediateka.

W rejonie ulic Iwaszkiewicza i Dąbrowskiej w Szczecinie powstanie nowa inwestycja kultury - Mediateka. Będzie to nowoczesny budynek wykraczający poza schemat tradycyjnej biblioteki, który łączył będzie w sobie wiele funkcji, w tym m.in. multimedialne, widowiskowe, lokalnego centrum kultury i aktywności mieszkańców.

Spółka HD Construction, która jest wykonawcą inwestycji, przejęła już plac budowy. Nowa filia Miejskiej Biblioteki Publicznej zrealizowana zostanie "pod klucz" i składała się będzie z trzech połączonych ze sobą segmentów, o projektowanej powierzchni użytkowej na poziomie 2 000 metrów kwadratowych.

Budynek czytelni („A”), oferował będzie m.in. przestrzenie dla dzieci, do pracy indywidualnej i w grupach czy strefy odpoczynku przy książce lub gazecie. W obiekcie mieściła się będzie także tzw. cicha czytelnia oraz stanowiska komputerowe. Z górnej kondygnacji zaplanowano wejście na otwarty taras znajdujący się nad holem wejściowym.

W najmniejszej części budynku („B”) zaplanowano zaplecze sanitarne i szatniowe, a także niewielką salę produkcyjną wraz z salami multimedialnymi do gry na konsolach i sale muzyczne do gry na instrumentach. Na paterze znajdzie się miejsce pod lokal użytkowy np. kawiarnię.

Sala spotkań na prawie 200 osób mieściła się będzie w części "C" Mediateki. Będzie się ona składać z kaskadowej widowni z fotelami zamontowanymi na stałe oraz z płaskiej części mogącej pełnić funkcję sceny.

W sąsiedztwie nowej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie zaplanowano część parkową, dającą możliwość wypoczynku lub rekreacji.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.