W Szczecinie powstało Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji

2013.04.11

W Szczecinie zakończyła się budowa Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji "Service Inter-Lab". Trwający ponad 14 miesięcy kontrakt został zrealizowany przez Skanska w formule "Zaprojektuj i buduj". Inwestycja kosztowała 25,6 mln zł netto.

Celem stworzenia Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji Uniwersytetu Szczecińskiego jest przede wszystkim pomoc w rozwijaniu współpracy pomiędzy jednostkami naukowo-badawczymi, a także instytucjami otoczenia biznesu, przedsiębiorstwami czy jednostkami administracyjnymi poprzez wymianę informacji, wiedzy i doświadczenia. Miejsce to stanie się również pierwszą siedzibą nowo powstających przedsiębiorstw i sprzyjać będzie także rozwojowi kultury i sztuki poprzez organizację wystaw, szkoleń oraz konferencji. W obiekcie znajdą się przede wszystkim siedziby Centrum Badań i Innowacji, Centrum Informacji Menadżerskiej, Centrum Przedsiębiorczości oraz Centrum Edukacji Biznesowej.

W ramach zrealizowanej inwestycji wykorzystano istniejący budynek wraz z trzonami klatek schodowych. Dobudowana została jedna kondygnacja, a cały obiekt połączono z siedzibą Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego za pomocą parterowego łącznika.

- Zaadaptowany na potrzeby Centrum budynek biurowo-socjalny składa się z czterech kondygnacji i wykonany jest w konstrukcji żelbetonowej


- wyjaśnia Maciej Długaszewski, Menadżer Projektu, Skanska.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • mert
  Gość
  2013-05-02 10:25:28
  Porównałem z ciekawośc to co miał wybudować wykonawca wg koncepcji Uniwersytetu z tym co powstało. Delikatnie mówiąc różni się :)
 • Wo92
  Wo92
  Redaktor
  2013-05-02 12:25:08
  Co masz na myśli? Ogólny projekt, niezgodność z wizualizacjami, czy jakieś szczegóły techniczne?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.