W przyszłym roku ruszy budowa Szczecin Odra Park

2015.12.28

Ruszyły prace rozbiórkowe na działce, na której powstanie kompleks biurowo-hotelowy Szczecin Odra Park. Wiosną przyszłego roku ruszy właściwa budowa inwestycji, której inwestorem jest hiszpańska firma BCG Szczecin.

Wiosną 2016 roku rozpocznie się budowa kompleksu biurowo-hotelowo-usługowego Szczecin Odra Park, który powstanie przy ulicy Gdańskiej 40-42. Inwestycja składała się będzie z trzech obiektów o przeznaczeniu biurowo-usługowym oraz hotelu. Łączna powierzchnia całego kompleksu wyniesie 42,5 tys. mkw.

W pierwszej kolejności, po oczyszczeniu terenu, ruszy budowa dwupoziomowej części podziemnej szczecińskiej inwestycji, gdzie mieścić się będzie parking samochodowy na 650 aut. Następnie rozpocznie się realizacja pierwszego etapu kompleksu, który składał się będzie z dwóch budynków - 7-kondygnacyjnego biurowca klasy A o powierzchni użytkowej wynoszącej ponad 12 tys. mkw. oraz hotelu o takiej samej wysokości o powierzchni na poziomie około 6,5 tys. mkw. Budynek hotelowy zaoferuje 144 pokoje dwuosobowe oraz pomieszczenia do spotkań biznesowych i restaurację. Oddanie tej części inwestycji do użytku zaplanowano na koniec 2017 roku.

Kolejne etapy Szczecin Odra Park powstawały będą równo rok po roku. Cała inwestycja ma być gotowa z końcem 2019 roku.

Za komercjalizację obiektów odpowiada firma Litwiniuk Property, która po wybudowaniu kompleksu będzie zarządcą budynków.

Koszt inwestycji to ponad 250 mln zł.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Inne wiadomości o Szczecin Odra Park, Litwiniuk Property, BCG Szczecin

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.