Stadion w Szczecinie z czterema trybunami

2016.06.15

Klub Pogoń Szczecin oraz prezydent Szczecina doszli do porozumienia ws. koncepcji nowego Stadionu Miejskiego, który powstanie w miejsce obecnego obiektu.

Porozumienie obu stron dotyczy doprojektowanie czwartej, wschodniej trybuny, która stanie od strony ulicy Twardowskiego. Pojemność nowego stadionu Pogoni Szczecin wyniesie około 22-23 tys. widzów. Wschodnia trybuna obiektu pełniła będzie takie funkcje jak m.in. loża super VIP i strefy konferencyjno-biurowe.

Po ukończeniu dokumentacji projekt przejdzie w fazę realizacji. Koncepcję czwartej trybuny przygotowała pracownia architektoniczna Janusza Pachowskiego, który jest odpowiedzialny za przebudowę Stadionu Miejskiego. Ostateczna koncepcja obiektu ma być gotowa w lipcu br.

Pierwotnie nowy szczeciński stadion miał powstać na lotnisku w dzielnicy Dąbie. Koszt wybudowania nowoczesnego obiektu w tym miejscu, przewyższał możliwości finansowane gminy.

Koszt realizacji obecnego projektu wyniesie około 150 mln zł.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • xyz
  Gość
  2016-06-20 17:57:35
  150 mln zł! 150 milionów! Jak można tyle pieniędzy utopić w stadion gdzie 70% kibiców to patologia. 5mln rocznie idzie na rewitalizację śródmieścia, ale na stadion znajdzie się i tak ogromna kwota. No tak, Krzystek obiecał to musi spełnić swoje głupie obietnice sprzed 10 lat, żeby nie było. Szczecin powinien podążyć przykładem Łodzi i stworzyć w końcu porządny program rewitalizacyjny w śródmieściu!

 • sśij
  Gość
  2016-06-21 22:34:23
  nie interesuj się tym bo Ci żyłka pęknie pajacu

 • ED
  Gość
  2016-06-23 08:42:32
  Sport sportem, ale chyba miasto potrzebuje innych inwestycji. Również uważam to jak na razie za marnotrawienie pieniędzy. Dałbym na rozwój miasta, konkretne inwetycje renowacje. Skoro jest tyle imprez masowych na Wałach to np. czemu nikt nie wyremontuje tej drogi? wygląda tragicznie

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.